Prezenciki na WalentynkiWalentynki to taki dzień w roku, w którym serduszka wszystkich zakochanych biją trochę szybciej. Chcemy wyrazić swoje uczucia w sposób niecodzienny i bardzo szczególny a wyrazem tych uczuć może być na przykład obdarowanie kochanej osoby drobnym prezencikiem. Prezent walentynkowy nie musi być kosztowny, często wystarczy dobry pomysł i odrobina własnej inwencji. Wartość prezentu bowiem nie jest mierzona ceną za jaki go kupimy, ale ile w nim uczucia i serdeczności. 

Prezent walentynkowy ma znaczenie wyłącznie symboliczne, dlatego nie powinien być drogi i na pewno nie powinien należeć do tzw. prezentów praktycznych. Dobrym przykładem będzie tutaj smaczne, rumiane jabłuszko - specjalnie przygotowane na tę okazję przez firmy ogrodnicze albo samodzielnie wykrojone serduszka z plasterków buraka. Dzień Walentynek jest również znakomitą okazją do zaręczyn, a pierścionek leżący na czerwonym serduszku powie za nas wszystko.


 


Oczywiście słodkie czekoladki zawsze są dobrym prezentem, a te w kształcie serduszek pasują w tym dniu najbardziej. Walentynkowa może być również romantyczna kolacja - wystarczy kilka czerwonych dodatków, świeży kwiatuszek i rozsypane płatki róż na obrusie.
Mimo iż od dawna wiadomo, że zakochani czasu nie liczą, to miło by było ofiarować  bliskiej osobie takie "tykające"  zegarkowe  serduszko . A  fani klikania? - cóż, oni też mogą mieć  "kochane serduszko" zawsze pod ręką. 


 


Obok kwiatka i serduszka, kolejnym walentynkowym symbolem Święta Zakochanych staje się pluszowy misiaczek (ale jest to prezent raczej jednostronny). Uniwersalnym zaś  elementem walentynkowego święta jest kartkeczka - walentynka z życzeniami dla ukochanej osoby. Można tam wpisać wiersz bądź użyć miłosnego cytatu, żeby wyrazić swoje uczucia.
Dla osób z większym poczuciem humoru, zabawnym prezentem może być stylizowana walentynkowo bielizna lub inny śmieszny gadżecik. 

 

A my wszystkim zakochanym życzymy szczęścia i wzajemności w miłości.

 

 

 

Zobacz także:  święto zakochanych
                       walentynkowe bukiety
                       walentynkowe cytaty

Przejdż na stronę główną: www.asflor.pl