Walentynki - Święto Zakochanych
Co roku 14 lutego ogarnia nas gorączka wciąż nowego jeszcze dla nas święta.    Wszystkie zakochane serduszka te szczęśliwie i nieszczęśliwie mogą w ten dzień obdarować kochane osoby walentynkowymi prezentami, karteczkami czy bukiecikami. Jest wiele sposobów, aby mile zaskoczyć kochaną osobę. Liczy sie tutaj przede wszystkim pomysł i fantazja, a kierować się powinniśmy naszym uczuciem i chęcią sprawienia radości i przyjemności tej najważniejszej osobie. Ten dzień skłania nas do okazania ukochanej osobie, tego co naprawdę czujemy, a na co dzień często brak nam czasu i sposobności, aby to wyrazić. Walentynki to szczególny dzień, w którym każdy może być romantykiem. Warto starannie przygotować się i wymyślić coś wyjątkowego, bo jest to czas, w którym możemy wyrazić swoje uczucia w niecodzienny sposób.
  Poniżej przedstawiamy kilka dobrych pomysłów do wykorzystania:

       walentynkowe bukieciki

       walentynkowe cytaty

       walentynkowe prezenty

 

Istnieje wiele przekazów o świętym Walentym, biskupie, który żył w III wieku. Był ksiedzem i prawdopodobnie lekarzem. W tym okresie cesarz Klaudiusz II zabronił slubów, twierdząc, że żonaci mężczyźni z wielką niechęcią wstępowali do armii. Biskup Walenty potajemnie udzielał ślubów łamiąc rozkazy cesarza, za co został uwieziony i skazany na śmierć. Kult Świętego Walentego datowany jest bardzo wcześnie, co w dużym stopniu potwierdza, że w rzeczywistości istniał. Zwyczaj wysyłania walentynek wywodzi się z kultury angielskiej. Prawdopodobnie pierwszy wiersz miłosny przesłał do żony z okazji dnia świętego Walentego uwięziony w Tower of London, książę orleański Karol w 1415 roku.

  Data Walentynek pokrywa się z początkiem święta wiosny w starożytnym Rzymie i istnieją przypuszczenia, że jest to swięto mające na celu zastapienie pogańskiego święta wiosny (Lupercalia) i łacińskich obchodów Fauna - boga upraw. W Europie Zachodniej i Południowej Walentynki obchodzone sa od czasów średniowiecza, natomiast u Słowian dniem zakochanych była raczej Noc Kupały (Sobótka) obchodzona w czasie letniego przesilenia, a więc w nocy z 21 na 22 czerwca. Obecnie Dzień Świętego Walentego obchodzony jest w wielu krajach świata jako święto miłości.

 

Zobacz także :  walentynkowe bukiety
                       walentynkowe cytaty
                       walentynkowe prezenciki

Przejdż na stronę główną: www.asflor.