Na ludowo
     Biuro Kwiatowe Holandia prezentuje
     aranżacje kwiatowe modne jesienią 2008


trendy florystyczne - jesień 2008


Tej jesieni styliści, designerzy i floryści chętnie sięgają po motywy ludowe oraz wykorzystują elementy kojarzące się z sielskim życiem na wsi, silnie związanym z naturalnym rytmem przyrody.

 W jesiennej tendencji określonej mianem „Na ludowo” (ang. Folk Design) nadrzędną rolę odgrywają proste przedmioty, symbolizujące naturalność i świeżość.
 Kompozycje kwiatowe przywołują wspomnienie obrazów sielskiej łąki. Obecne są tu źdźbła trawy, zioła, różne zboża i owoce. Podpatrując naturę, floryści nadają bukietom różnorodne, wręcz unikatowe formy.
 Polne bukiety prezentowane są w prostych, masywnych wazonach, mających na celu wprowadzenie elementu zaskoczenia.
 Wśród jesiennych kwiatów, ze względu na swój elegancki, rustykalny wygląd, króluje lilia. Piękno jej kwiatu i oszałamiający zapach wprowadzają tajemniczą aurę i przywodzą na pamięć zapach łąk i czasów, do których wszyscy chętnie powracamy myślami.

W palecie kolorów dominują żywe odmiany typowo jesiennych kolorów, przeplecione bielą, niebieskim i granatem oraz szarością i czernią.

W każdym sezonie, obowiązują  style: nowoczesny, nastrojowy i klasyczny.
Słowa kluczowe dla stylu nowoczesnego to: prawdziwy, oryginalny, wytrzymały i mocny. Kompozycje utrzymane w tym stylu są wyraziste, monochromatyczne i rytmiczne.
Dla miłośników dobrego nastroju, floryści proponują wesołe bukiety i kompozycje, ułożone z kolorowych, różnorodnych kwiatów.

 Dla osób ceniących styl klasyczny proponowane są tradycyjne, eleganckie bukiety w dużych formach. Słowa które oddają ich charakter to: nostalgia, wiekowość oraz rustykalna elegancja.

Wśród kwiatów proponowanych na jesień 2008 dominują: Lilia (Lilium), Aster chiński - zwany też letnim - (Callistephus), Aster (Aster), Krokosz (Carthamus), Mieczyk (Gladiolus) i Driakiew (Scabiosa).

Styl klasyczny
Styl nastrojowy
Styl nowoczesny

 

Aranżacja strony: Portal Asflor
Tekst i zdjęcia:  Biuro Kwiatowe Holandia

* * *

Biuro Kwiatowe Holandia jest organizacją działającą na rzecz producentów, importerów i eksporterów holenderskich kwiatów ciętych i roślin doniczkowych. Zajmuje się marketingiem oraz promocją, propaguje wiedzę o rozmaitych gatunkach i odmianach. Wyznacza trendy w kwiatach. Jest organizacją typu non profit, całkowicie utrzymującą się ze składek swoich członków. Organizuje pokazy i warsztaty florystyczne.

 

 

 

powrót do portalu: www.asflor.pl