Lato 2008 - Kwiatowe inspiracje

„Kwiaty zamiast słów”


Co sezon styliści mody, designerzy, dekoratorzy i floryści promują trendy, które następnie obowiązują przez kilka miesięcy w roku. Są one wynikiem wnikliwych obserwacji, poszukiwań i przemyśleń. Ostatnio zauważono, że dzięki nowoczesnej technologii oraz nowym narzędziom, takim jak MSN, emaile, telefony komórkowe i SMS-y, ludzie coraz częściej i łatwiej komunikują się ze sobą i podkreślają w  większym niż kiedykolwiek stopniu swoją indywidualność. Szukają sposobów na zindywidualizowane wyrażanie siebie i wyróżnianie się na tle innych.

     W letniej tendencji "Kwiaty zamiast słów", czyli "Talking Flowers", pokazano jak dzięki kwiatom, w zależności od sytuacji, można poczuć się wyjątkowym oraz wyrazić swoje myśli i odczucia bez wypowiadania zbędnych słów. Kwiaty, tak jak królująca tego lata róża, posiadają własną historię, język i symbolikę i są, jak podkreślają styliści, niezbędnym środkiem wyrazu.

   Myślą przewodnią letniej tendencji jest wyrażanie siebie poprzez kwiaty. Aranżacje mają prostą formę. Duże znaczenie odgrywa kolorystyka kompozycji, podkreślająca upodobania i charakter osoby, która się nimi otacza. Dominują neutralne kolory przeplecione ciepłymi, jaskrawymi barwami lata. Są wśród nich odświeżające i wesołe niebieskości, pomarańcze, żółcie, zielenie, róże i czerwienie. Tego lata styliści stawiają na nietypowe i niespotykane połączenia, wykorzystując całą gamę różnorodnych, naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamienie. Postawiony jest tylko jeden warunek - muszą kojarzyć się z czymś osobistym. Naczynia pełnią w tym sezonie drugorzędna role, bowiem to kwiaty pokazują, jacy jesteśmy i wyrażają nasze uczucia.

   Kompozycje pasujące do letniej tendencji są zwarte i często stanowią element naszego stroju, dlatego nosi się je tak jak biżuterię czy szale: na szyi, plecach, rękach, w uszach czy po prostu w dłoni.

  Jak w każdym sezonie obowiązują trzy style: nowoczesny, nastrojowy i klasyczny.

trendy florystyczne  - lato 2008  Kolor kompozycji utrzymany w stylu nowoczesnym jest ściśle dopasowany do charakteru i upodobań osoby. Słowa, które je określają to: niezwykłe, wymowne, tymczasowe i proste.

  Miłośnicy stylu nastrojowego docenią tę tendencje z osobistych pobudek. Kwiaty w tym przypadku służą do wyrażania uczuć. Mówią nie tylko o tym jacy jesteśmy, ale również o tym co myślimy, co czujemy, czy w jakim jesteśmy nastroju. Połączenia przyjemnych dla oka barw, z różnymi odcieniami tego samego koloru, tworzą interesujące zestawienia. Słowa trafnie oddające charakter nastrojowych kompozycji to: przytulne, pełne znaczenia, osobiste, odświeżające, z nutą indywidualności, specjalnie dla Ciebie, specjalnie dla mnie.

  Dla tych, którzy cenią styl klasyczny i chcą z innymi dzielić swoje zamiłowanie do kwiatów, floryści proponują bogate, ciepłe w kolorystyce, inspirowane naturą kompozycje do domu. Króluje tu harmonia, symbolika i autentyczność.

   Wśrór kwiatów proponowanych na lato 2008 dominują róże (Rosa), konwalie (Convallaria), triteleje (Triteleia), gloriozy (Gloriosa), chabry (Centaurea) oraz kraspedie (Craspedia).

Aranżacja strony: Portal Asflor
Tekst i zdjęcia:  Biuro Kwiatowe Holandia

Styl klasyczny
Styl nastrojowy
Styl nowoczesny

powrót do portalu: www.asflor.pl