Pokazy florystyczne na Zamku Książ

 

   XXI Festiwal Kwiatów i Sztuki

Zamek Książ tradycyjnie co roku w pierwszych dniach maja zaprasza na  "Festiwal Kwiatów i Sztuki". Sądząc po ilości odwiedzających, impreza jest coraz bardziej popularna wśród mieszkańców Dolnego Śląska. Na majówkę z kwiatami i sztuką  miłośnicy kwiatów przyjeżdżają często całymi rodzinami.
 Organizatorzy festiwalu, Przedsiębiorstwo "Zamek Książ" Sp. z o. o. wciąż wzbogacają program trzydniowego święta kwiatów i udostępniają kolejne odrestaurowane komnaty na ekspozycje kwiatowe.
 W tym roku widzowie mieli też okazję uczestniczyć aż w trzech pokazach florystycznych. Dwa pokazy przygotowała Mistrzowska Szkoła Florystyki Doroty Kwiotek i jeden przygotowany przez Studio Florystyczne Stokrotka.

 Pierwszego maja, absolwentki Mistrzowskiej Szkoły Florystyki Doroty Kwiotek z Wrocławia, zaprezentowały okazałe bukiety okolicznościowe, układane w ręku na okrągło, ze spiralnie skręconymi łodygami. Tego typu bukiet, poprawnie i czysto wykonany z odpowiednio dobranymi kwiatami i materiałem roślinnym, może czasami stanowić bardzo atrakcyjny prezent.

 W ostatni dzień festiwalu - trzeciego maja, pokaz florystyczny został przygotowany przez uczennice Doroty Kwiotek. Tym razem tematem pokazu był bukiet ślubny - zostały zaprezentowane bukiety o różnych kształtach, kolorach, z użyciem różnorodnych kwiatów, wykonane różnymi technikami - około 20 pomysłów i propozycji. Sprzyjająca słoneczna pogoda, piękne otoczenie i odpowiednio zaaranżowana prezentacja, pozwoliły wszystkim obecnym na zetkniecie się z prawdziwą sztuką florystyczną.

Trendy Florystyczne - LATO 2009

Wiązanka przypominająca swoim kształtem wrzeciono, wypleciona została ze srebrnego drutu i opleciona kawałkami wełny i filcu. Na szczycie umieszczono kwiaty phalenopsisa na szaro-srebnych listkach. Efektowne także w tej wiązance jest trzymanie jej na dłoni.

Trendy Florystyczne - LATO 2009

Bardzo romantyczna i dziewczęca wiązanka w kształcie wianka, nawiązująca do początków historii bukietu ślubnego, kiedy to panny młoda  szła do ślubu właśnie z wiankiem. Tutaj kolorystyka kwiatów i samo ich ułożenie bardzo delikatne, letnie i zwiewne.

Trendy Florystyczne - LATO 2009

Taki efektowny wachlarz stanowić może nie lada ozdobę Panny Młodej, która w każdej chwili może skryć się przed wzrokiem zbyt ciekawskich osób.

Trendy Florystyczne - LATO 2009

Bukiet okolicznościowy wykonany w całości z różowych goździków. Kwiaty zebrane ciasno "główka przy główce" stanowią środek bukietu. Bardzo efektownym dopełnieniem jest kryza w tym samym kolorze, wykonana z podartych kawałków różowego papieru, ułożona warstwowo wokół kwiatów. Autorką bukietu jest pani Kamila Kaczmarek.

Trendy Florystyczne - LATO 2009

Kolejny bukiecik o klasycznym kształcie, układany na okrągło. Oryginalnego wyrazu nadaje kryza wykonana z ozdobnego, niebieskiego drutu florystycznego, połyskująca w promieniach słońca.

tekst: Portal Asflor
zdjęcia: Jadwiga Gubańska

przejdź na stronę główną: www.asflor.pl

* * *

Przedsiębiorstwo "Zamek Książ" Sp. z o. o. powstało w 1991 roku, a jego założycielem i właścicielem jest Gmina Wałbrzych. Oferta spółki obejmuje zwiedzanie kompleksu zamkowo - parkowego dla turystów indywidualnych i grup zorganizowanych. Ponadto przedsiębiorstwo zajmuje się organizacją imprez targowych zarówno krajowych jak i zagranicznych, sympozjów, konferencji naukowych, uroczystości okolicznościowych, bali i bankietów, oddając do dyspozycji Gości zamkowe komnaty. Z usług przedsiębiorstwa korzystają często ekipy filmowe, wykorzystując tutejsze znakomite plenery.