Przykłady kompozycji 
wiosennych i wielkanocnych

kompozycja świąteczna w płaskim naczyniu
 
 

Bardzo gustowna kompozycja świąteczna wykonana na bazie wianka z trawy. Dobrze zaaranżowane białe kwiaty i wielkanocne jajka tworzą nowoczesną dekorację, która uzupełniona została ciemną zielenią liści philodendronu.

(Johan Huisman - pokaz na LRH "W objęciach kwiatów")

kompozycja wiosenna w dużym naczyniu szklanym
 
 

Ta aranżacja w dużych szklanych naczyniach jest przykładem, gdzie główną dekoracją jest to, co dzieje się pod wodą. Kwiaty stanowią tutaj jedynie uzupełnienie, schodząc na drugi plan. Uwagę przyciągają ponacinane i pokręcone łodygi hippeastrum.

(Johan Huisman - pokaz na LRH "W objęciach kwiatów") 

dekoracja stołu - tort kwiatowy
 
  Tort kwiatowy - to dopiero uczta dla oczu. Pięknie skomponowane kwiaty, w trzech kolorach o jednakowo intensywnym natężeniu, wspaniale się uzupełniają. Apetyczna dekoracja na stół.

(Joham Huisman - pokaz na LRH "W objęciach kwiatów") 

Wiosenna aranżacja w białych barwach
 
 

Aranżacja w białych barwach pomiędzy wiosenną zielenią. W płaskim naczyniu znajduje się sześć szklaneczek z ażurowym nadrukiem, do których zostały włożone białe i zielone kwiaty. Elementem łączącym całość kompozycji jest pozaginana trawa.

(Johan Huisman -  pokaz na Lubelskim Rynku Hurtowym w Elizówce)

dekoracja świąteczna w małych dzbanuszkach
 
 

Grupa małych dzbanuszków o różnych kształtach została ozdobiona świeżymi kwiatami. Stalowa trawa, zagięta pod różnymi kątami, wiąże wazoniki w całość. Ciekawa dekoracja na przykład na stolik w restauracji.

(Johan Huiman - pokaz na LRH w Elizówce "W objęciach kwiatów")

wioswnna  kompozycja
 
 

Fragment dużej kompozycji widzianej z góry. Przykład perfekcyjnie dobranych kolorów, gdzie barwa jednego kwiatu wydobywa i wzmacnia kolor drugiego. 

(Johan Huiman - pokaz na LRH Elizówce "W objęciach kwiatów")

Kompozycja z gloriozą
 
 

Wyrafinowana kompozycja z użyciem kwiatów gloriozy, które delikatnie kołyszą się na cienkiej łodyżce. Kolor kwiatów został podkreślony czerwonymi dodatkami. Zwiewności dodaje wygięta trawa i gałązka asparagusa.

(Johan Huisman - pokaz na LRH w Elizówce "W objęciach kwiatów")

kompozycja wiosenna
 
 

 Spokojna, jednobarwna kompozycja z użyciem białych kwiatów eucharisa. Kwiaty i gałązki dzikiego wina oplatają wybielone kawałki patyczków.


(Johan Huisman - pokaz na LRH w Elizówce "W objęciach kwiatów")

kompozycja wiosenna
 
 


W gałązkowej konstrukcji, o kształcie odwróconego stożka,  zostały ułożone kwiaty w pomarańczowych odcieniach. Wykorzystano tutaj tulipany, ornitogalum i hypericum.  Rozwichrzonego wyrazu dodały okręcone wokół gałązki.

(Johan Huisman - pokaz na LRH w Elizówce "W objęciach kwiatów") 

1  2  3  4  5  6  7 

tekst i zdjęcia: VS - Portal Asflor

Przejdź na stronę główną:
www.asflor.pl