23.10.2007

Inne oblicze florystyki - buty i torebki z kwiatów

Michel Tcherevkoff to znakomity fotograf o międzynarodowej sławie. Pracował dla najsłynniejszych światowych marek m.in. Canon, Valentino czy L'Oreal. Ostatnio wystawił w Museum of Art and Design w Nowym Jorku swoją kolekcję zdjęć przedstawiających roślinno-kwiatowe buty i torebki. Te niesamowite i wyjątkowe zdjęcia wydane zostały także w albumie wydawnictwa Welcome Books pod tytułem "Shoe Fleur - The Footwear Fantasy". 

   Projekty Michela Tcherevkoffa mogą inspirować nie tylko świat mody i reklamy, ale również projektantów, designerów i florystów. A wszystko zaczęło się od jednego liścia, który swoim kształtem rozbudził w wyobraźni Michela wizję przyszłych fotografii.

więcej fotek tutaj

więcej fotek tutaj

więcej fotek tutaj

więcej fotek tutaj

Oto jak sam opowiada o tym w wywiadzie udzielonym dla moda.gazeta.pl: "Po sesji dla pewnej firmy kosmetycznej pozostał w mojej pracowni liść, który leżąc do góry nogami, przypomniał mi kształtem but na wysokim obcasie. Sfotografowałem go ponownie, dokonałem kilku przeróbek i tak powstał "La Premiere" - pierwszy but z kolekcji (...) Każdy projekt rodził się w mojej głowie, inspirowany kształtami i barwami kwiatów i innych roślin. Inaczej niż zazwyczaj, kiedy dowodzę zespołem stylistów, twórców modeli, dekoracji i dekoratorów planu, lub współpracuję z moim dyrektorem kreatywnym, ten projekt był w całości mój. Od koncepcji do realizacji. Pomysły roiły się w mojej głowie i każdy, kto próbowałby mi pomóc, stałby mi na drodze."

Oficjalna strona albumu: www.shoefleur.com

Przejdź na stronę główną: www.asflor.pl