Kutnowski Dom Kultury - zaprasza

Kutnowski Dom Kultury - Plakat

XXXIV Wystawa róż i aranżacji florystycznych
pn. "Ogród poezji" 12-14 września Święto Róży Kutno 2008

Święto Róży to wydarzenie, które od 1975 roku organizowane jest w Kutnowskim Domu Kultury, najpierw przez kilkanaście lat pod nazwą Kutnowski Jarmark Różany. Twórca kilku polskich odmian, Pan Bolesław Wituszyński był jednym z jego pomysłodawców. Przez 30 lat zmieniał się kształt wystawy róż. Na początku były to tylko róże we wspaniałych odmianach i bukietach, w końcu lat osiemdziesiątych zaczęliśmy wzbogacać wystawę oryginalnymi aranżacjami plastycznymi oraz roślinami ozdobnymi. Obecnie przygotowując Święto Róży współpracujemy z Klubem Florystów Polskich SiTO z Warszawy i jego Prezesem Anną Nizińską oraz litewskim florystą Marijusem Gvildysem. Floryści z całej Polski aranżują profesjonalne kompozycje kwiatowe, które dają odwiedzającym możliwość zapoznania się z najnowszymi tendencjami we florystyce.

Zapraszają na tegoroczną wystawę:
  Prezydent Miasta Kutna,
  Kutnowski Dom Kultury,
  Klub Florystów Polskich SiTO,
  Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego


Warto zadbać o miejsce dla własnej firmy
stoiska handlowe, promocyjne, reklamowe dla wszystkich,
którzy chcą dotrzeć bezpośrednio do swoich klientów
tel. 024 254 21 37, 024 253 30 64, 024 254 67 97

Wystawie towarzyszą liczne imprezy artystyczne, rozrywkowe, kiermasz ogrodniczy oraz prezentacje firm.
12 września o godz. 19.00 podczas uroczystego otwarcia wystąpią z koncertem "Przeboje Jana Kiepury": Bogumiła Dziel-Wawrowska - sopran, Krzysztof Marciniak -tenor, Paweł Skałuba - tenor, przy akompaniamencie (fortepian) -Mirosława Feldgebela . Koncert poprowadzi Andrzej Krajewski. Bilet na otwarcie 20 zł.
W programie najpiękniejsze piosenki, pieśni, arie i duety z repertuaru Jana Kiepury: Brunetki blondynki, Ninon, Pokochaj mnie, O sole mio, Granada.


13-14 września Wystawa czynna od godz. 8.00 do 20.00 bilet 5 zł, ulg. 3 zł

W sobotę (13 września) - w Parku Traugutta wystąpią: Cztery Refy - zespół szantowy, Banshee - zespół prezentujący muzykę celtycką, dodatkową atrakcją ich występu będzie wspólna nauka tańców irlandzkich, Boczki Chełmońskie z widowiskiem Wesele łowickie i Żuki z coverami z lat 60 i 70.

W niedzielę (14 września) - na scenie w Parku Traugutta zagra Młodzieżowa Orkiestra Dęta Wrzesińskiego Ośrodka Kultury, odbędzie się również pokaz musztry paradnej. Następnie zespół Cisza jak ta z poezją śpiewaną i piosenką turystyczną oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej.
Dla dzieci KDK przygotował widowisko Zakochany kundel i s-ka Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych w Łodzi.

Następnie 14 września o godz. 21.00 Z tobą chcę oglądać świat - art projekt - ceremonia zamknięcia - bilet 10 zł. Spektakl artystyczny przygotował Mikołaj Mikołajczyk.

Oczywiście koncerty odbędą się również nad Ochnią. Miasto Kutno w niedzielę 14 września przygotowało dla mieszkańców koncerty Wilków i Moniki Brodki.

Zapraszamy do udziału w Kiermaszu w parku Traugutta plantatorów, firmy ogrodnicze, producentów wyrobów ekologicznych, twórców regionalnych oraz firmy , które chcą promować swoje produkty i usługi..
Święto Róży to cykliczna impreza, która najsilniej wrosła w tradycję miasta Kutna. Co roku niezliczone rzesze mieszkańców naszego regionu odwiedzają wystawę, kiermasz i korzystają z bogatej oferty rozrywkowej. Nie może tam i Ciebie zabraknąć!

Mamy nadzieję, że państwa firma skorzysta z jedynej takiej okazji, by zaprezentować się mieszkańcom naszego regionu, a także turystom z całej Polski i dołączy do grona Sponsorów Wystawy Florystycznej.

Kutnowski Dom Kultury

ul. Żółkiewskiego 4,
99-302 Kutno,
tel./fax. 024 254 21 37, 253 30 64
e-mail: sekretariatkdk@onet.eu,
promocja, reklama: wandea@onet.pl,
www.kdk.art.pl


tekst: Wandea
źródło: Kutnowski Dom Kultury