W objęciach kwiatów

   Johan Huisman  na pokazie w Elizówce  zaprezentował nowe aranżacje kwiatowe na wiosnę i Wielkanoc 2008 Pokaz florystyczny z udziałem Johana Huismana  to zawsze prawdziwa uczta dla wszystkich miłośników układania kwiatów. Ten holenderski mistrz florystyki, już od wielu lat, prezentuje swoje zdolności  na pokazach i warsztatach, organizowanych w  krajach  Europy i Ameryki. Tym razem jego umiejętności mogliśmy podziwiać  na pokazie "W objęciach kwiatów" organizowanym przez Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce przy współpracy Biura Kwiatowego Holandia.
Pełny profesjonalizm i swoboda w posługiwaniu się materiałem kwiatowo-roślinnym oraz duża komunikatywność florysty, zapewniły bardzo twórczą i miłą atmosferę pokazu.

  Większość prac wykonywanych przez Johana Huismana charakteryzowała się dużą lekkością, dobrze zaaranżowaną przestrzenią i bardzo naturalnym ułożeniem kwiatów. Florysta ogromną wagę przywiązywał do odpowiedniej kolorystyki, dobierane kwiaty i dodatki zawsze tworzyły tu harmonijną całość. Aranżacje utrzymane w jednej tonacji mocniej działają na zmysły i bardziej przyciągają uwagę odbiorcy.
  Według Johana dobrą zasadą jest grupowanie kwiatów, o tym samym kolorze, w jednym miejscu - wprowadza to do kompozycji spokój i uporządkowanie.  W swoich kompozycjach i bukietach często wykorzystuje modne w tym sezonie kwiaty i dodatki m.in. gerbera, tulipan, zawilec, nawłoć czy kalina.
  Bardzo ważnym elementem każdej kompozycji jest także odpowiednio dobrane naczynie. Czasami dobiera się naczynie do formy kompozycji, ale często to właśnie naczynie inspiruje i pobudza wyobraźnię, narzucając styl i kształt naszego kwiatowego dzieła. 
  Johan perfekcyjnie wykorzystuje walory każdego użytego pojemnika czy wazonu, który staje się integralną częścią jego aranżacji.
Na pokazie wykonał kilka dużych, okazałych prac, które świetnie nadają się na dekorację hoteli czy sal konferencyjnych. Pozostałe, znacznie mniejsze kompozycje, dedykowane były bardziej  dla  klientów indywidualnych. 
   Na zakończenie pokazu florysta wykonał imponujący, bardzo nowoczesny bukiet układany w ręku. Precyzyjnie dobierane kwiaty i dodatki roślinne w kolorach bieli i zieleni  oraz sposób współczesnego układania kwiatów zaimponował wszystkim uczestnikom pokazu.
  
Wieloletnie doświadczenie, wyniesione z pracy we własnej kwiaciarni, doprowadziło florystę do wielu ciekawych i praktycznych wniosków. Z widzami  pokazu podzielił się kilkoma praktycznymi spostrzeżeniami: 
   - na przykład przy stałej współpracy z instytucjami (hotele, teatry,
     banki) dobrze jest zaprojektować taką konstrukcję kompozycji, aby
     wymianie podlegały tylko jej kwiaty a nie całość
   - przy dekoracji stołu należy tworzyć kompozycje, które nie zasłaniają
     innych osób (w przypadku wysokich aranżacji dobrze jest wykonać
     ażurową przestrzeń na wysokości wzroku)
   - ciekawostki i nowe pomysły wykorzystane w kompozycjach powinno
     się eksponować w kwiaciarni bezpośrednio na ladzie, co na pewno
     będzie zauważone przez naszych klientów i może stanowić zaczątek do
     nawiązania rozmowy
   - proponowane do sprzedaży produkty  dobrze jest prezentować
     w grupie, bo właśnie grupa lepiej oddziaływuje na klienta,
     szczególnie zaś zróżnicowana cenowo.

Dużo praktycznych rad, zasad i sposobów wykonywania różnych kompozycji z pewnością poznali też uczestnicy warsztatów florystycznych, z udziałem holenderskiego mistrza, które odbyły się w przeddzień pokazu. 
   W holu Sali Konferencyjnej Rynku Elizówka przygotowano również wystawę hiacyntów w urozmaiconych aranżacjach.


  Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie naszego portalu na tak dobrze przygotowaną  florystyczną imprezę.

   

Tekst i zdjęcia - VS   Portal Asflor
Przejdź na stronę główną: www.asflor.pl