Flower Fashion  Pokazy florystyczne

Florystyka ślubna

Pokaz  florystyczny  - FLORIMEX

  25 kwietnia 2008 r. w pomieszczeniach  hurtowni kwiatów FLORIMEX w Warszawie  odbył się bardzo ciekawy pokaz florystyki ślubnej prezentujący  wiązanki ślubne i dekoracje weselnego stołu. Był to już drugi z kolei pokaz florystyczny tej firmy. Pierwszy zorganizowany został 23 kwietnia przez oddział  FLORIMEX-u w   Poznaniu . Swoje prace prezentowali tam m.in.  Agnieszka Świderska i  Zygmunt Sieradzan.

  W Warszawie mieliśmy okazję zobaczyć kolejny bardzo interesujący pokaz z tematu: florystyka ślubna. Zaproszone florystki Magdalena Kaczmarek-Sidor i Monika Szalast  wykonały wiązanki ślubne i dekoracje stołów pokazując, jak wielkie są jeszcze możliwości w tworzeniu kwiatowych aranżacji o tematyce ślubnej. Różnorodność wykonywanych wiązanek, nowoczesne pomysły, odpowiednio dobrane kwiaty i kolory  z pewnością zadowoliłyby nie jedną pannę młodą. W realizacji tych pomysłów, pomogła dobra organizacja pokazu, świeży i bogaty materiał roślinny oraz duże umiejętności i doświadczenie florystek.

   Wiązanka ślubna wykonana z  żółtych kwiatów gerbery i jaskra. Kulki craspedii, ułożone pozornie w przypadkowy sposób, lekko burzą kształt kopułki, co sprawia, że wiązanka nabiera nowego charakteru. Jasno-zielone kwiaty kaliny i hypericum dodają jej wiosennej świeżości.

(aranżacja:  Monika Szalast)

   Bardzo piękna dekoracja stołu weselnego, świetnie pasująca do wnętrz w stylu klasycznym. Stylowy kształt naczyń,  dobór kwiatów i zastosowana kolorystyka podkreśla wrażenie wytworności i delikatności.

(aranżacja: Magdalena Kaczmarek-Sidor)

   Bardzo niecodzienna propozycja Moniki Szalast na wiązankę ślubną dla odważnej panny młodej. Wiązanka w kształcie dysku, zakładana na palec może kojarzyć się z ogromnym kwiatowym pierścieniem. Została wykonana z dekoracyjnych, wielobarwnych liści begonii królewskiej, środek zaś wypełniają kwiaty w różowych i pąsowych odcieniach.

Wiązanka ślubna o kształcie odwróconej kropli powstała na konstrukcji ze srebrnego drucika. Eleganckie białe zantedeschie świetnie podkreślają jej wydłużony kształt a białe  kwiaty storczyka, umieszczone na szczycie, sprawiają wrażenie bogactwa i dostojności. Mało kwiatów a jaki efekt.

(aranżacja: Magdalena Kaczmarek-Sidor)

Tym razem Magdalena Kaczmarek-Sidor tworzyła wiązankę z różowych i kremowych  różyczek z dodatkiem m. in. pachnącego groszku, kaliny i  dwubarwnych listków begonii. Bardzo ciekawy efekt  uzyskany został przez  powiązane ze sobą kolorowe patyczki, które nadały całości lekko kolczastego i niespokojnego charakteru.

Kolejną propozycją była wiązanka w kształcie wianka lekko kołyszącego się na cienkich sznureczkach. Delikatne kwiatki w kolorach różowo-niebieskich osadzone zostały między białym łyszczcem - idealna propozycja dla romantycznej panny młodej. Uchwyt wiązanki to małe kółeczko ozdobione perełkami, zakładane na palec.

(aranżacja: Monika Szalast)

Monika Szalast zaprezentowała też duże kompozycje kwiatowe w biało-zielonej tonacji, znakomicie nadające się na okazałą dekorację stołu weselnego. Kwiaty, umieszczone na wysokich przeźroczystych naczyniach, sprawiają wrażenie jakby wisiały w powietrzu. Dodatkowej elegancji tej kompozycji nadaje wytworna koronka.

Na koniec pokazu bardzo sympatyczny moment - losowanie nagród niespodzianek. Wszyscy, którzy wypełnili ankietę organizatorów pokazu, mieli szansę wygrać - jedną z wiązanek ślubnych wykonanych na pokazie.


Więcej zdjęć z pokazu w  Galerii Asflor   Zapraszamy
Zapraszamy również do dyskusji na naszym forum.


***
FLORIMEX

Polski oddział holdingu holenderskiej spółki Florimex International BV (www.Florimex.com) rozpoczął swoją działalność w Polsce w 1992 roku. Firma jest jednym  z polskich liderów w sektorze importu i dystrybucji kwiatów oraz innych roślin ozdobnych. Hurtowa sprzedaż kwiatów ciętych, doniczkowych i dodatków florystycznych odbywa się w trzech oddziałach firmy usytuowanych w Warszawie, Szczecinie i Poznaniu.


 zdjęcia: VS Portal Asflor
 tekst: VS Portal AsflorPrzejdź na stronę główną: www.asflor.pl