06.10.2007

Gregor Lersch 

ur. 20 października 1949
w Bad Neuenahr, Niemcy

  Gregor jest niebywale utalentowanym, światowej sławy artystą, kreatorem trendów florystycznych. Jego kariera rozpoczęła się w 1976 roku kiedy to otrzymał wyróżnienie "The Golden Rose Award". Wygranie pucharów świata w Nicei. Melbeurne i Hamburgu oraz pucharu Europy w Rzymie okryło blaskiem jego olbrzymi talent. Gregor zdobył siedem głównych złotych medali, ponad 30 złotych , 22 srebrne i szereg brązowych.

  Podczas jego współpracy z niemiecką organizacją florystyczną FDF i CMA w latach 90-tych Gregor prezentował trendy, które inspirowały innych profesjonalnych florystów na całym świecie. Wybitnym dowodem na międzynarodowe uznanie dla jego pracy jest żywe zainteresowanie jakie wzbudza swoją osobą i występami na licznych światowych imprezach florystycznych. Wielokrotnie  mieliśmy okazję podziwiać jego umiejętności także w  Polsce. 

  Gregor Lersch jest nie tylko fantastycznym artystą, kreatorem trendów i źródłem inspiracji. Swoje umiejętności przekazuje młodym florystom w licznych seminariach, wykładach, warsztatach i wystawach w ponad 40 krajach. Ponadto jest autorem wielu książek o tematyce florystycznej.

  Ostatnio dużą popularnością cieszy się książka (album) wydana wraz z innym znanym florystą Klausem Wagenerem pt."Two Faces of Floral Design". Obecnie obaj panowie kontynuują udaną współpracę i razem przygotowują się do pokazu w Barcelonie.
    Więcej informacji o sukcesach, historii i planach na przyszłość tego wspaniałego artysty można znaleźć na jego stronie www.gregorlersch.deZobacz inne: artykuły naszego portalu
Przejdź na stronę główną: www.asflor.pl