Poinsecja w dekoracjach świątecznych
   Stars for Europe - 2008

 

 
 

Urocza poinsecja jest doskonałym prezentem na każdą okazję. Dzięki odpowiedniej aranżacji kwiatowej, z łatwością podbijemy serca naszych bliskich. Czerwona poinsecja jest wręcz stworzona dla osób, które cenią sobie tradycję i naturalny wygląd w iście świątecznym klimacie.

Choinka z Gwiazdą Betlejemską

krok 1

Gąbkę florystyczną do kwiatów żywych (o kształcie stożka) namaczamy i odcinamy "czubek". Przymocowujemy haftkami mech, w taki sposób, aby przysłonił całą gąbkę.


krok 2

Ozdabiamy mech drobnymi gałązkami, owocami ostrokrzewu, szyszkami i rajskimi jabłuszkami. Końcówki gałązek należy owinąć papierowym drucikiem i wetknąć do gąbki. Rajskie jabłuszka przymocowujemy przy pomocy wykałaczek.

krok 3

Ostatnim krokiem jest umieszczenie kwiatu poinsecji na szczycie choinki. Konieczne jest opalenie nad ogniem miejsca, w którym łodyga została przecięta. Dzięki temu liście kwiatu mogą nas zachwycać przez ponad 2 tygodnieKompozycja choć tradycyjna w formie jest bardzo oryginalna. Poinsecjowa choinka jest tak niezwykła, iż nie da się od niej oderwać oczu. Czerwone płatki poinsecji zostały umieszczone na choince wykonanej z ostrokrzewu, cisu, lawsonii, cyprysu i jodły. Całość udekorowana jest ozdobnymi jabłuszkami oraz sznurkiem. Za pomocą odpowiednich dodatków możemy w krótkim czasie stworzyć kompozycję o prawdziwie świątecznym charakterze.

Świąteczny motek z poinsecją

krok 1

Z motka włóczki usuwamy oryginalną papierową etykietkę, a na jej miejscu umieszczamy dekoracyjną wstążkę, wykonaną na przykład z filcu. W miejscu łączenia przyklejamy świąteczną gwiazdę, która wprowadzi urozmaicenie do kompozycji.

krok 2

Następnie należy wlać wodę do fiolki i umieścić ją w otworze włóczki. Aby konstrukcja była w pełni stabilna przygotowujemy plastikową lub szklaną podstawkę z przymocowanym na środku tzw. pinholderem.

krok 3

Poinsecję umieszczamy we fiolce z wodą. Po obcięciu kwiatu poinsecji należy opalić końcówki łodygi nad ogniem. W przeciwnym razie w krótkim czasie zacznie wypływać z niego biały sok i zwiędną liście. Opalone końcówki zagwarantują nam długą żywotność rośliny, nawet do dwóch tygodni.

krok 4

Wystarczy już tylko nabić motek na plastikowy pinholder  i prezent jest gotowy. W taki sposób można podarować kilka motków włóczki, przeznaczonej na przykład na wykonanie szalika.Ta malutka, ale za to bardzo urocza kompozycja to doskonały pomysł na adwentowy drobiazg. Każdy zasługuje na odrobinę przyjemności, a taka ręcznie wykonana aranżacja potrafi dać naprawdę dużo radości.


Tekst i zdjęcia:   Stars for Europe

Zobacz inne:   Kompozycje - krok po kroku
Powrót do portalu:   www.asflor.pl