Keukenhof - Holland


59 The International Flower Exhibition Keukenhof in Lisse

  Keukenhof w Lisse to jeden z najpiękniejszych, wiosennych ogrodów świata. Co roku przyciąga do siebie ogromne rzesze miłośników kwiatów i roślin. Ten niepowtarzalny park powstał w 1950 roku na terenie wcześniejszego ogrodu krajobrazowego z inicjatywy holenderskich hodowców i importerów cebulek kwiatowych.
 Obecnie na około 32 hektarach rozciąga się wspaniale zaaranżowany, wiosenny ogród kwiatowy. Każdej wiosny w Keukenhof z pomocą ok. 50 stałych i 300-400 sezonowych pracowników ogrodu oraz około 100 firm sponsorujących (głównie cebulki kwiatowe), rozkwitają tu miliony kwiatów. Te wspaniałe rabaty kwiatowe w otoczeniu innych roślin wieloletnich, kwitnących krzewów i drzew wyglądają naprawdę imponująco.

 

W tym roku kolejna, już 59-ta wystawa kwiatów cebulowych inspirowana jest kulturą chińską i zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi w Pekinie. Na wielu rabatach w Keukenhof można zobaczyć symbole olimpijskie i elementy kultury chińskiej. Z wielu  imprez towarzyszących,  organizowanych w tym okresie wymienić trzeba doroczną  Flower Parade z Noordwijk  do Haarlem i Easter Parade  czyli konkurs kwiatowych kapeluszy. W Keukenhof nie zapomniano o naszych najmłodszych, wspaniałe place zabaw, zwierzyniec i zabawy z teletubisiami z pewnością dadzą niezapomniane wrażenia.
Tegoroczną inspiracją i tematem wystawy Keukenhof 2016 został “The Golden Age”.

Keukenhof Keukenhof- Reprezentantka chińskiej delegacji na otwarciu ogrodu Keukenhof - motyw olimpijski
Keukenhof Keukenhof- Keukenhof - Konkurs kapeluszy

zdjęcia: Keukenhof

W Keukenhof, w licznych pawilonach wystawowych  organizowane są również wystawy  kwiatów ciętych i doniczkowych. Przepiękne aranżacje i kompozycje zmieniają się bardzo często (nawet co tydzień), a wszystko to bardzo mocno osadzone w najnowszych trendach i tendencjach współczesnej florystyki.

Keukenhof Keukenhof- Reprezentantka chińskiej delegacji na otwarciu ogrodu Keukenhof
Keukenhof Keukenhof Keukenhof

zdjęcia: Justyna Lesiak

A to już kolorowe rabaty kwiatowe ogrodu Keukenhof, one również ulegają zmianom w czasie. Za sprawą specjalnego wielopoziomowego sposobu nasadzania cebulek kwiatowych. Ten sposób umożliwia utrzymanie kwitnących, kwiatowych rabat nawet przez dwa  miesiące.

Keukenhof Keukenhof Keukenhof
Keukenhof Keukenhof Keukenhof

zdjęcia: Justyna Lesiak

Producenci, sponsorzy a zarazem dostawcy cebulek kwiatowych do ogrodu Keukenhof dbają o to, aby goście ogrodu mogli zobaczyć w całej okazałości nowe odmiany uprawianych i wprowadzanych obecnie na rynek kwiatów.

Keukenhof Keukenhof Keukenhof
Keukenhof Keukenhof Keukenhof

zdjęcia: Justyna Lesiak

Keukenhof - mapa

Ogród Keukenhof otwarty był od 20 marca i do 18 maja 2008
Bilety dorośli: 13,50 euro
dzieci od 4-11 lat: 6 euro
www.keukenhof.nl


tekst: Portal Asflor (ds)

Przejdź na stronę główną: www.asflor.pl