Horti Fair 2008
    
Amsterdam

  W Holenderskim Centrum Wystawienniczym RAI w Amsterdamie, po raz kolejny, odbyły się jedne z największych w Europie  międzynarodowe targi ogrodniczo-kwiatowe  Horti Fair 2008. W tym roku zorganizowane zostały w dniach 14-17 października i skupiły najlepszych i największych producentów branży, związanej z produkcją szklarniową roślin ozdobnych i warzyw. Każda edycja wystawy przyciąga około 50 tys. odwiedzających z całego świata. Na targach zaprezentowane zostały najnowsze osiągnięcia m.in. z zakresu uprawy roślin,  technologii produkcji i sprzedaży oraz nowe odmiany kwiatów ciętych i roślin doniczkowych.

Horti Fair - 2008 Horti Fair - 2008 Horti Fair - 2008
Horti Fair - 2008 Horti Fair - 2008 Horti Fair - 2008
Horti Fair - 2008 Horti Fair - 2008 Horti Fair - 2008
Horti Fair - 2008 Horti Fair - 2008 Horti Fair - 2008


 
  Dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszyły się aranżacje kwiatowe i pokazy florystyczne. Wystawcy, szczególnie w halach kwiatowych, co roku prześcigają się w aranżacjach swoich stoisk, zatrudniając do tego znakomitych florystów. Stoiska targowe dekorowane są najpiękniejszymi okazami z danego gatunku kwiatów, przyciągając wzrok przechodniów. Piękne świeże kwiaty, nowoczesne naczynia i wysmakowane aranżacje z odpowiednim oświetleniem, zachwycały wielu odwiedzających. Dla miłośników sztuki florystycznej, w hali nr 8, odbywały się pokazy florystyczne, podczas których można było zobaczyć bukiety, wiązanki oraz kompozycje w naczyniach o różnych kształtach i wielkościach. Ponadto, na jednym ze stoisk, prezentowano przyrząd do układania bukietów ze spiralnie skręconymi łodygami - najbardziej klasyczny i wcale nie tak łatwy sposób, wiązania świeżych kwiatów.

Horti Fair - 2008 Horti Fair - 2008 Horti Fair - 2008
Horti Fair - 2008 Horti Fair - 2008 Horti Fair - 2008


W tym roku międzynarodowe jury nominowało 18 nowych produktów do tytułu nagrody Innowacja Horti Fair 2008, w czterech kategoriach: 
                 Handel / Usługi - 3 nominacje
                 Technologia     - 5 nominacji
                 Dostawy          - 4 nominacje
                 Produkcja        - 6 nominacji

W kategorii Produkcja, wśród kwiatów ciętych zalazły się: Rosa Zazu (unikalna kombinacja koloru zielonego z czerwonymi brzegami), Lisianthus "Adom Red Picotee" (pojedynczy kwiat o wyjątkowym kolorze biało-czerwonym) oraz Alstroemeria Himalaya "Konalays" (duży biały kwiat na prostej silnej łodydze, bardzo nowoczesny). Natomiast wśród roślin doniczkowych wyróżniono nową odmianę: Guzmania "Candy" (bardzo intrygujący kwiat o niezwykłym kształcie i kolorze), z roślin doniczkowych i ogrodowych: Hypericum Hypearls (trwały i łatwy do opieki, dostępny w wielu kolorach) oraz z roślin ogrodowych: Antirrhinum Florini-serie ( roślina o pięknych dwubarwnych kwiatach i długim okresie kwitnienia).
Horti Faire  Amsterdam 2008

zdjęcia: Portal Asflor
tekst: Portal AsflorPrzejdź na stronę główną: www.asflor.pl

.