Przez ich kształt i kolor

     Na wystawie kwiaciarni Emmy McGeehan w angielskim Sheffield przez cały rok można znaleźć jagody. Mają one wyjątkowe kolory i kształty, dzięki czemu można uzyskać piękne kontrasty. Najczęściej używa ich do kompozycji ślubnych.


Jesień w bukietach Oto, co na ten temat mówi Emma McGeehan:

- Myślę, że zdaniem przeciętnego klienta, jagody należą przede wszystkim do okresu jesiennego. Wtedy też, ich sprzedaż w naszym sklepie jest największa. Przechowuję je jednak w magazynie przez cały rok. Przy ich pomocy można układać cudowne kompozycje. Przepadam za dziurawcem (hypericum) 'Jade Flaire' z powodu jego limonkowo-zielonej barwy.  Również niebieska kalina (viburnum) z lekko połyskliwymi owocami bardzo przyciąga wzrok. W naszym sklepie największy popyt jest na poszczególne gatunki Hypericum i Viburnum.
 Mimo, że gama jagód Symphocarpos od białych do różowych prezentuje się bardzo ładnie, klienci nie chcą ich kupować. Roślina ta bowiem jest popularnym chwastem w okolicy Sheffield. Jednak jagody te prezentują się wyjątkowo atrakcyjne w kombinacjach z dwukolorowymi różami 'Nicole' i 'Dolce Vita'. Oryginalne kompozycje kwiatowe zyskują dodatkowy efekt właśnie dzięki jagodom.

Ascetyczny

równolegle ułożony bukiet promieniujący spokojem. Trzy rodzaje róż:
Rosa 'Cool water!', Rosa 'Hypnose' i Rosa 'Two Faces+' otoczone Tillandsia xerographica

 

Przepych 

Jesienne bukiety

pełny bukiet z Hydrangea macrophylla 'Glowing Alps', Celastrus, Physalis alkekengi 'Jumbo', Rosa 'Two Faces+', Dahlia, Chrysant indicum Grp 'Astro' i Anthurium adreanum Grp 'Castano'.

 
jesienne bukiety

Śnieg

Symphoricarpos albus 'White pearl', Anthurium andreanum Grp 'Grace', Cucumis sp. Decumis, Luffa i Malus rozsiewają zimowa atmosferę.

 

Cicha siła

jesienne bukiety

bukiet w kształcie snopka z torebkami nasiennymi Astilbe, owocami dzikiej róży - Rosa 'Magical Fantasy', Cotinus coggygria i Quercus ilex. W miejscu wiązania owinięty wstążką.

 
jesienne bukiety

Ciepła jesień

Uporządkowany w grupki bukiet z Anthurium andreanum Grp 'Castano', Dahlia, Hydrangea macrophylla 'Magical Ruby', Setaria italica 'Red Jewel' i owoc dzikiej rózy - Rosa 'Fair Diamond'.


Aranżacja strony: Portal Asflor
Tekst i zdjęcia:  Biuro Kwiatowe Holandia

powrót do portalu: www.asflor.pl