Zielona Energia
   Biuro Kwiatowe Holandia prezentuje
   aranżacje kwiatowe modne latem 2009

„Zielona energia” jest manifestem roślin, nawołujących do życia w symbiozie z naturą. W dzisiejszym świecie jesteśmy otoczeni syntetycznymi materiałami, przetworzonymi produktami i przez to zapominamy o ważnej roli jaką zieleń pełni w naszym życiu. Kwiaty i rośliny mają nie tylko walory estetyczne i oczarowują swoim pięknem, przede wszystkim posiadają korzystne dla zdrowia właściwości, oczyszczają powietrze z toksyn, tłumią hałas i kojąco wpływają na nasze zmysły. Floryści namawiają, żeby tego lata otaczać się nimi, eksponować je wraz z ich tętniącymi życiem korzeniami oraz mięsistymi liśćmi. W ten sposób,, te zielone okazy odpłacą się życiodajną energią.

Trendy Florystyczne - LATO 2009

Letnia tendencja określona mianem „Zielona energia” (Botanical energy) sprawia, że bez wychodzenia z domu przenosimy się do tropikalnego lasu oraz dzikiej dżungli, będących źródłem inspiracji do jej tworzenia. Dominująca soczysta zieleń liści i wyraziste odcienie różu wprowadzają nas w świat botaniki i jej tajemnic. Zieleń jest synonimem harmonii, energii i równowagi, róż natomiast dobrego nastroju i radości z życia. Floryści w swoich kompozycjach eksponują liście i korzenie, dzięki czemu możemy poznać ich unerwienie oraz strukturę. W sezonie letnim kwiaty są wszechobecne i pobudzają do życia. Aranżacje kwiatowe pełnią funkcję dekoracyjną oraz tworzą enklawę przed zgiełkiem i hałasem dużych miast.

Trendy Florystyczne - LATO 2009

Letnie kompozycje utrzymane są w trzech stylach: nowoczesnym, nastrojowym i klasycznym. W nowoczesnych aranżacjach dominuje kolor zielony i biały. Kompozycje są nacechowane energią i poprzez ukazanie wijących się jak wąż korzeni czy drapieżnych liści, uwydatniają dziką naturę kwiatów i roślin. Nastrojowe aranżacje są tropikalne i łączą jasną zieleń z mocnym różem. Wprowadzają niesamowitą radość i energię do pomieszczeń. Styl klasyczny wyróżnia elegancja i nieregularna forma. Kompozycje wprowadzają nas w błogi nastrój i harmonię. Wazony są proste, szklane, drewniane lub porcelanowe

Trendy Florystyczne - LATO 2009
  

Umieszczając kwiaty w przezroczystych naczyniach uzyskamy niesamowity efekt i uwydatnimy to czego na ogół nie zauważymy. Liście, korzenie, żywe kolory i piękne kwiaty sprawią, że nawet w deszczowy dzień będziemy tryskać energią i cieszyć się życiem


Trendy Florystyczne - LATO 2009

Najmodniejszymi kwiatami tego lata są: Anturium (Anturium), Frezja (Freesia), Piwonia (Paeonia), Koper (Anethum), Dalia (Dahlia), Cantedeskia (Zantedeschia).

tekst: Biuro Kwiatowe Holandia
zdjęcia: Portal Asflor

Zdjęcia przykładów aranżacji proponowanych przez Biuro Kwiatowe Holandia  w naszej  Galerii Asflor

* * *

Biuro Kwiatowe Holandia jest organizacją działającą na rzecz producentów, importerów i eksporterów holenderskich kwiatów ciętych i roślin doniczkowych. Zajmuje się marketingiem oraz promocją, propaguje wiedzę o rozmaitych gatunkach i odmianach. Wyznacza trendy w kwiatach. Jest organizacją typu non profit, całkowicie utrzymującą się ze składek swoich członków. Organizuje pokazy i warsztaty florystyczne.