Bajkowa kraina

 

 Biuro Kwiatowe Holandia prezentuje
aranżacje kwiatowe modne zimą 2008

 
  Liczne badania prowadzone wśród różnych grup społecznych potwierdzają, że w ostatnich czasach wtrendy florystyczne - zima 2008 znacznym stopniu zmienił się sposób postrzegania świata. Ludzie mają bardziej optymistyczne nastawienie i starają się dostrzegać w wielu rzeczach ich pozytywne strony. Częściej puszczają wodze fantazji i otaczają się w znacznie większym stopniu niż przed laty zabawnymi, przyciągającymi wzrok przedmiotami, częstokroć wywołującymi zachwyt, zaskoczenie i miłe refleksje.

  Zimowa tendencja określona mianem Look & Wonder (Bajkowa kraina) jest przepełniona przedmiotami nawiązującymi do świata fantazji i czarodziejskiej krainy, niekiedy przypominającymi stare bibeloty. Źródłem inspiracji są romantyczne i pełne symboliki baśniowe motywy. Wśród dodatków występują dekoracyjne i delikatne materiały jak kryształ, porcelana, koronka i tiul.

  Romantyczne wzory oraz nietypowe w formie naczynia sprawiają, że można się poczuć przyjemnie oderwanym od szarej rzeczywistości. Zarówno we wnętrzach jak i kwiatowych kompozycjach dominują jasne i delikatne kolory z dominacją różu, fioletu i pistacji. Modnym kwiatem tej zimy jest storczyk Cymbidium, którego wyjątkowy kształt i kolorystyka sprawia, że wygląda jak z bajki.
  Jak w każdym sezonie obowiązują trzy style: nowoczesny, nastrojowy i klasyczny. Kompozycje utrzymane w stylu nowoczesnym mają na celu pobudzenie wyobraźni. Są to często przestrzenne formy, w których dominuje biel z delikatnym akcentem różu i pistacji. Naczynia, w których są zaaranżowane mają oryginalne kształty.
Dla miłośników stylu nastrojowego floryści proponują bardzo dekoracyjne, bajeczne, pełne uroku, wręcz zaskakujące aranżacje. Kompozycje utrzymane w stylu klasycznym najlepiej oddają słowa: niespodzianka, niezwykłość, elegancja. Te kompozycje wydają się same tworzyć baśń, którą każdy chętnie wysłucha w zimowy wieczór.

  Tej zimy obok wspomnianego storczyka królują goździk (Dianthus), anturium (Anthurium), gipsówka (Gypsophila), zatrwian (Limonium) oraz eustoma (Eustoma).

 

Styl klasyczny
Styl nastrojowy
Styl nowoczesny

 

Aranżacja strony: Portal Asflor
Tekst i zdjęcia:  Biuro Kwiatowe Holandia

* * *

Biuro Kwiatowe Holandia jest organizacją działającą na rzecz producentów, importerów i eksporterów holenderskich kwiatów ciętych i roślin doniczkowych. Zajmuje się marketingiem oraz promocją, propaguje wiedzę o rozmaitych gatunkach i odmianach. Wyznacza trendy w kwiatach. Jest organizacją typu non profit, całkowicie utrzymującą się ze składek swoich członków. Organizuje pokazy i warsztaty florystyczne.


logo
Strona główna portalu www.asflor.pl