Bajkowa kraina
     Najmodniejsze kwiaty cięte  - Zima 2008


cynbidium

Storczyk Cymbidium (Cymbidium)

Cymbidium to prawdziwa królowa Zimowej Krainy, która czaruje swoim eleganckim wyglądem. Wokół tego kwiatu roztacza się magiczna aura, która uwiedzie wszystkich miłośników prostoty i piękna. Bajkowe Cymbidium wywodzące się z królewskiej rodziny storczyków to dominujący kwiat zimowej tendencji.


goździk

Goździk (Dianthus)

Goździk jest delikatną mgiełką w zimowym bukiecie, który swoimi pastelowymi płatkami nadaje kompozycjom niezwykle romantyczny charakter. Subtelne płatki kwiatu uroczo kontrastują z majestatycznym Cymbidium.


Anthurium

Anturium (Anthurium)

Anturium to kwiat z klasą, który swoim ozdobnym liściem uszlachetnia wygląd kompozycji. Doskonale prezentuje się z Cymbidium tworząc niezwykłe szykowny duet. Kwiat ten jest dostępny w różnorodnej kolorystyce, choć tej zimy najlepiej prezentuje się w pastelowych odcieniach bieli, zieleni i różu.


Gipsówka

Gipsówka i Zatrwian (Gypsophila i Limonium)

Gipsówka i zatrwian to kwiaty o drobnych płatkach, ale za to bardzo urokliwych. Magicznie wyrastające z łodyg są niczym płatki śniegu, spadające z nieba. Obydwa kwiaty nadają kompozycjom elegancki blask z nutą romantyzmu i tajemniczości.


Eustoma

Eustoma (Eustoma)

 Ten kwiat przywołuje na myśl wiejskie ogrody. Jego długa łodyga i piękny kwiatostan o różnych odcieniach sprawia, że jest bardzo wyrazisty. Mieczyk dzięki swojemu urokowi przemienia staromodną, mieszczańską wiązankę w bidermajerowskim stylu w nowoczesny, polny bukiet.


logo

Tekst i zdjęcia : Biuro Kwiatowe Holandia
Strona główna portalu www.asflor.pl