Na ludowo
     Najmodniejsze kwiaty cięte  - Jesień 2008


lilia lilium

Lilia (Lilium)
Czysta i elegancka

Lilia jest wyrazistym kwiatem o eleganckim wyglądzie. Jest symbolem stylu i klasy. Zawarta jest w niej cała esencja przyjemnych doznań. Z drugiej strony jej charakterystyczny kształt nawiązuje do stylu rustykalnego. Ludzie poszukują w niej spokoju, a jej oszałamiający zapach zachęca do podziwiania piękna pochodzącego prosto z natury. Jest dostępna w jesiennej palecie barw.


aster

Aster chiński, letni(Callistephus):
Wesołe akcenty koloru

Aster wygląda jakby należał do rodziny stokrotek. Zawdzięcza on swoje piękno kwiatostanowi, który wypełniony jest uroczymi płatkami. Kwiat ten jest dostępny w różnorodnej tonacji - róż, żółty, łososiowy, fioletowy i czerwony. Astry, dzięki nasyconym barwom, nadają bukietom wyrazistości.


Aster

Aster (Aster)
Nonszalancki kreator stylu

Malutkie kwiaty rodem z polnej łąki wywołują w nas spokój i odprężenie. Astry nie tylko kojarzą się nam z typowym wiejskim pejzażem, ale również wprowadzają naturalną lekkość do jesiennych bukietów. Kwiaty te mają wyrazisty charakter.
 


Krokosz

Krokosz (Carthamus)
Mocny i wiarygodny

Ten nieduży kwiat z postrzępionymi płatkami był juz uprawiany w starożytności. Idealnie pasuje do jesiennej tendencji "Na ludowo". Pąk kwiatu w piękny sposób zmienia kolory z żółtego na pomarańczowy. Krokosz jest niezwykłą roślina, niegdyś używaną do barwienia tkanin. Cechy te sprawiają, że ma swoją ludową historię.
 


Mieczyk

Mieczyk (Gladiolus)
Współczesny styl z odrobiną rustyki

 Ten kwiat przywołuje na myśl wiejskie ogrody. Jego długa łodyga i piękny kwiatostan o różnych odcieniach sprawia, że jest bardzo wyrazisty. Mieczyk dzięki swojemu urokowi przemienia staromodną, mieszczańską wiązankę w bidermajerowskim stylu w nowoczesny, polny bukiet.


Drakiew

Driakiew (Scabiosa)
Delikatny akcent

 Okrągła i zarazem wyrazista forma tego kwiatu tworzy cudowny kontrast z wyrafinowaną lilią. Driakiew jest małym, prostym kwiatem, który swoim subtelnym kolorem nadaje bukietowi delikatny akcent. Zaletą tych pierzastych kulek jest to, że wyglądają one pięknie w bukiecie zarówno świeże, jak i wysuszone.


Tekst: Biuro Kwiatowe Holandia
Strona główna portalu www.asflor.pl