"Barwna szarość" - Wiosna 2008

  Najmodniejsze kwiaty cięte 

 

Gerbera {Gerbera}
Spontaniczna i naiwna

  Gerbera jest prostym kwiatem osadzonym na silnej łodydze. Jej nieco naiwny wygląd i prosty kształt sprawia, że ma ogromną siłę oddziaływania. Na rynku stale pojawiają się nowe odmiany tego niezwykle urokliwego kwiatu, np. gatunku z ostro zakończonymi płatkami czy też z poskręcanymi płatkami, przypominającymi makaron (odmiana "Pasta"). Gerbera jest dostępna w szerokiej palecie kolorystycznej i wszędzie tam gdzie się znajduje, tworzy wspaniałą atmosferę. Bije z niej siła i spontaniczność.


Narcyz (Narcissus)
Szczęśliwy zwiastun wiosny  

  Narcyz jest jednym z najprawdziwszych zwiastunów wiosny. Razem z innymi wiosennymi kwiatami pomaga naturze przywrócić jej piękne kolory. To czas kiedy decydujemy się na częstsze przebywanie na zewnątrz, temperatura powietrza jest coraz wyższa a lato zbliża się dużymi krokami. Podobnie jak gerbera, narcyz jest osadzony na silnej łodydze. Kwiaty w kształcie trąbek tworzą ciekawy kontrast z płaskim kwiatem gerbery.


Nawłoć (Solidago)
Obficie obsypana

  Jej ciekawa forma oraz obfita ilość żółtych kwiatów sprawiają, że Slidago jest idealnym uzupełnieniem oraz bazą wielu bukietów. W kompozycjach o prostej formie nawłoć może być wykorzystywana w celu stworzenia ciekawej zwartej formy. Powstaje wtedy nowoczesna kompozycja, pełna ciekawych kontrastów.


Jaskier (Ranunoculus)
Kształt i kolor

  Podobnie jak gerbera jaskier występuje w bogatej palecie kolorystycznej. Ten typowo wiosenny, prosty i okrągły kwiatostan nadaje uroku każdej kompozycji. Połączenia kulistego kwiatostanu jaskra z otwartym, płaskim kwiatem gerbery stanowi bardzo ciekawy efekt.Łącząc kwiaty w tej samej kolorystyce, uzyskuje się ciekawą aranżację o niezwykłej strukturze i kontrastujących ze sobą formach.


Cantedeskia (Zantedeschia)
Surowa ale pełna gracji

  W przeciwieństwie do innych kwiatów prpopnowanych na ten sezon, cantedeskia nie jest typowo wiosennym kwiatem. Kwiat ten, ze swoimi pełnymi gracji, zamkniętymi trąbkami jest dostępny przez cały rok. Na rynku pojawiają się cantedeskie w nowej kolorystyce, jednak unikalna linia tego kwiatu pozostaje niezmieniona. Jej zdecydowane linie najlepiej prezentują się w prostych kompozycjach.


Hiacynt (Hyacinthus)
Pachnący i kolorowy

  Hiacynt pozwala nam nie tylko zobaczyć wiosnę, ale również ją poczuć. Jego uwodzicielski zapach i ciekawy kształt sprawiają, że wspaniale kontrastuje z prostą gerberą. Oba te kwiaty, choć tak różne, wspaniale się uzupełniają.


 Tekst:  Biuro Kwiatowe Holandia.

 www.flowercouncil.org/Przejdź na stronę główną: www.asflor.pl