"Imperium kwiatów" - Zima 2007

  Najmodniejsze kwiaty cięte 

Hipeastrum (Hippeastrum)
Zniewalające piękno

  W wielu krajach hipeastrum jest kwiatem sezonowym, występującym głównie w okresie świąt Bożego Narodzenia. Niegdyś można go było spotkać jedynie w kolorze czerwonym, obecnie jest dostępne w białym, pomarańczowym, łososiowym, fioletowym, a nawet w wielu dwubarwnych odmianach. Hipeastrum symbolizuje zniewalające piękno. Jego majestatyczna łodyga, silne linie kwiatu przypominają dźwięki fanfar, rozbrzmiewających na cześć zwycięstwa.


Cantedeskia (Zantedeschia)
Czrodziejska trąbka  

  Bez wątpienia Afryka Południowa jest kolebką cantedeskii. Jej kwiat, należący do rodziny Arum, niegdyś był używany jedynie w wiązankach pogrzebowych. Obecnie jest bardzo modna do dekoracji ślubnych. Jej niezwykle wyrazisty kształt sprawia, że wspaniale prezentuje się stojąc samotnie w wazonie, bez dodatkowych ozdób. Jej giętka łodyga sprawia, że można ją wykorzystać w wielu nietypowych kompozycjach.


Jaskier (Ranunculus)
Romantyczne okrągłości

  Ten romantyczny, o okrągłym kwiatostanie kwiat pochodzi z Azji, gdzie występuje w 400 odmianach. Większość z nich jest żółta lub biała, ale pojawiają się również różowe, pomarańczowe, czerwone lub dwubarwne. Jedna z nowopowstałych odmian jest czarna i nosi nazwę Black Jack. Ciekawy kształt jaskrów pozwala na łatwe zastosowanie ich w bukietach.


Róża (Rosa)
Nad wyraz symboliczna

  Przez wieki róża była synonimem miłości, przepełniona romantycznymi symbolami. Ten cudowny kwiat odegrał pewną rolę w życiu Marii Antoniny. Pełna uroku róża jest nadal najbardziej popularnym kwiatem we wnętrzach i ogrodach. Jej okrągłe kształty i ułożone warstwowo płatki nigdy się nie nudzą. Nawet pojedyncza róża ma z pewnością swoją historię godną opowiedzenia.


Goździk (Dianthus)
Pasja i pożądanie

  Goździk występuje w szerokiej palecie różnych kształtów i kolorów. Obok białych, żółtych, pomarańczowych, brązowych, zielonych, a nawet dwukolorowych goździków są tradycyjne różowe, czerwone i fioletowe. Kwiat ten symbolizuje namiętności i pożądania.


Nerina (Nerine)
Piękność bez liści

  Nerina jest kwiatem sprzedawanym bez liści. Nacisk kładzie się bowiem na dekoracyjny kształt kwiatostanu, który przywodzi na myśl historyczne ornamenty. Ten romantyczny kwiat czaruje swym pięknem w najbardziej dla siebie typowym, różowym kolorze. Sprawia wrażenie bardzo kruchego. Ciekawie prezentuje się zestawiony z silną trąbką cantedeskii oraz okrągłym jaskrem.


 Tekst:  Biuro Kwiatowe Holandia.

 www.flowercouncil.org/

Przejdź na stronę główną: www.asflor.pl