"Niegrzeczna z natury" - Jesień 2007

  Najmodniejsze kwiaty cięte 

Anturium (Anthurium)
Pełne splendoru

  Anturium cechują niezwykłe, wyraźnie zarysowane linie. Elementem najbardziej przyciągającym wzrok jest kwiatowa kolba, która w zależności od odmiany może mieć różne kształty. Ten zmysłowy kwiat będzie zwracał na siebie uwagę w każdej kompozycji. Mówi się o nim, że ma w sobie odrobinę perwersji, budząc różne skojarzenia .


Storczyk dendrobium (Dendrobium)
Uwodzi jak kobieta  

  Storczyk dendrobium jest często stosowany do dekorowania stołu. Wygląda wspaniale stojąc samotnie lub w połączeniu z jednym tylko liściem. Charakterystyczne płatki dendrobium mają wyraźnie kobiece kształty. W obfitym bukiecie storczyk ten czuje się jak we własnym domu. Popularna odmiana "Madame Pompadour" jest wyjątkowo odpowiednia dla podniesienia atmosfery zacisznego buduaru.


Róża (Rosa)
Kwiat miłości

  Ze swoimi licznymi, lekko wygiętymi płatkami podtrzymującymi się nawzajem, róża jest największym symbolem miłości. Nie da się zaprzeczyć, że jest to zmysłowy kwiat. Kolce na łodydze tworzą ekscytujący kontrast.


Dalia (Dahlia)
Wspaniałość i bogactwo

  Tradycyjne jesienne dalie występują w wielu kolorach, od białego do głębokiego fioletu. Popularne są również dwukolorowe odmiany. Nikogo nie dziwi fakt, że ten kwiat ze swoimi pełnymi i miękkimi formami, symbolizuje wspaniałość i bogactwo. Dwie dalie w kolorze brzoskwiniowym przypominają kobiecy dekolt.


Mikołajek (Eryngium)
Kontrasty pobudzające zmysły

  Eryngium jest także znany jako mikołajek. Dzięki niebieskim barwom i charakterystycznie szpiczastym kwiatom ma bardzo dekoracyjny charakter. W połączeniu z dalią i jedwabną celozją tworzy niezwykły kontrast.


Celozja grzebieniasta (Celosia argentea)
Wyjątkowo miękki letni kwiat

  Celozja jest tropikalnym kwiatem, który kwitnie w wielu kolorach: od mocnego fioletu i jasnej czerwieni po kremowo-żółty i biały. Niezależnie od koloru ma zawsze naturalne kształty i jedwabną fakturę. Delikatny kwiatostan celozji tworzy ciekawy kontrast z mocnym anturium i mikołajkiem.


 Tekst i fot. Biuro Kwiatowe Holandia.

 www.flowercouncil.org/