Najmodniejsze kwiaty cięte - lato 2007

Biuro Kwiatowe Holandia prezentuje najpiękniejsze kwiaty na lato.

Kurkuma(Curcuma)
Aromatyczny kwiat
Ten wspaniały kwiat, pochodzący z Azji, uprawiany był niegdyś jedynie w celach spożywczych. Obecnie kurkuma, jako przyprawa, jest wysoko ceniona za smak, aromat i kolor. Floryści natomiast cenią jej piękny kwiat, wykorzystując go w eleganckich bukietach oraz aranżacjach.


Goździk (Dianthus)
Pełen symboli  
Goździk ma wiele symbolicznych znaczeń. Kojarzony jest ze zmiennymi nastrojami, namiętnością, pożądaniem oraz religijnością. Słowo Dianthus pochodzi od greckich słów dios (Bóg) oraz anthos (kwiat). Goździki zostały odkryte na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Niezwykły kwiatostan sprawia, że goździk jest bardzo dekoracyjny i idealnie pasuje do rozmaitych aranżacji.


Strelicja (Strelitzia)
Niebiański kwiat
Pomarańczowy koguci grzebień wskazuje na niebiańskie pochodzenie, dlatego kwiat ten nazywany jest również Rajskim ptakiem. Dzięki swojej pełnej ekspresji kolorystyce i oryginalnemu kształtowi jest gwiazdą wielu bukietów.


Gerbera (Gerbera)
We wszystkich kolorach tęczy
Gerbera pochodzi z prowincji Transvall w Południowej Afryce. Jej nazwa pochodzi od nazwiska duńskiego botanika Traugotta Gerbera. Ten popularny kwiat występuje we wszystkich możliwych kolorach i liczy około 1250 odmian. Bogata kolorystyka oraz ciekawe kształty sprawiają, że kwiat ten idealnie pobudza wyobraźnię.


Storczyk Vanda (Vanda)
Żyć w powietrzu
Storczyk Vanda jest bardzo eterycznym i zmysłowym kwiatem. Jego wyjątkową cechą jest kształt i intensywny kolor. W dodatku żyje w powietrzu, pobierając wilgoć i środki odżywcze poprzez system korzeniowy. Ten oszałamiający kwiat potrafi przetrwać w wazonie nawet trzy tygodnie.


Glorioza (Gloriosa)
Wyjątkowa w formie, wyjątkowa w kolorze
Delikatny, bajeczny kształt połączony z czerwono żółtym kolorem sprawia, że glorioza jest wspaniałym kwiatem. Jej nazwa pochodzi od łacińskiego gloria, oznaczającego honor i sławę. Glorioza, obok zwycięstwa i podboju, jest również symbolem przebrzmiałej chwały.


Tojad (Aconitum)
Przyciąga wzrok
Ten rzucający się w oczy niebieski kwiat początkowo rósł na zboczach Alp, następnie na Północy, w Szwecji. Wszystkie gatunki tojadu są silnie trujące. Akone oznacza chwiejny, niepewny, co wskazuje na otoczenie w jakim się rozwija. Jego dekoracyjny kształt oraz oryginalna kolorystyka czyni go wyjątkowym dodatkiem mieszanych bukietów.


 

 www.flowercouncil.org/