Ślubna Gala
       w Hurtowni Kwiatów Róża

     Magdalena Kaczmarek-Sidor
      Zygmunt Sieradzan
      Piotr Sekunda

Wiązanka wachlarz Magdaleny Kaczmarek-Sidor
      wiązanka - Magdalena Kaczmarek-Sidor

 Organizatorzy kolejnych pokazów florystycznych nie spoczywają na laurach.  Coraz wyraźniej widać, że stałe podnoszenie poziomu imprezy przynosi konkretne efekty. Monitory, profesjonalne modelki, preferencje i ułatwienia dla fotografujących czy zniżki przy zakupach w hurtowni, przyciągają wielu zainteresowanych.
Ślubne dekorowanie helikoptera i zabytkowych pojazdów to kolejne nietuzinkowe zachęty by być na takim pokazie.
 Zaproszeni floryści również nie zawiedli i zaprezentowali pokaźną dawkę ślubnych inspiracji.

   Magdalena Kaczmarek-Sidor

Magdalena Kaczmarek-Sidor to florystka, która już od wielu lat urzeka nas wyjątkową grą kolorów i romantycznością swoich prac. Delikatne dodatki, takie jak piórka, cekiny, diamentowe taśmy, kryształki oraz koronki i tiule, w efektowny sposób dopełniają jej piękne dzieła. Subtelne, jakby owinięte mgiełką nostalgii, ślubne wiązanki pani Magdy, mogą urzekać nie tylko Pannę Młodą.

Magdalena Kaczmarek-Sidor - wiązanka ślubna     Wiązanka Magdaleny Kaczmarek-Sidor      


   Zygmunt Sieradzan

  Zbigniew Sieradzan
            Zygmunt Sieradzan

Efektowna wiązanka w postaci tarczy z piór zwraca uwagę zarówno swoją wielkością, jak i powiewnością.  Pomarańczowy kolor kryzy, skontrastowany z  kolorem fuksji - to bardzo modne zestawienie w tym sezonie. Zygmunt Sieradzan, znany specjalista w doborze odważnych zestawień kolorysty-
cznych, często nadaje ton nowoczesnej polskiej florystyce.

 


Kolejna propozycja Zygmunta dla nowoczesnej Panny Młodej, to perfekcyjnie skomponowany mix drobnych kwiatków w ostrych kolorach. Całość tej kwiatowej kompozycji została otoczona fioletową kryzą o chropowatej i lekko drapieżnej strukturze - takie  zestawienie kontrastów kolorów, faktur i kształtów nadaje wiązance bardzo nowatorski wyraz.

 Wiązanka ślubna na kryzie - Zygmunt Sieradzan
     Wiązanka ślubna - Zygmunt Sieradzan

   Piotr Sekunda         

 Wiązanka ślubna - Piotr Sekunda
       Wiązanka ślubna - Piotr Sekunda

Elegancka, efektowna, szlachetna
Ta wiązanka ślubna zaskakuje swoją powściągliwością w doborze kwiatów i dodatków. Storczyk cymbidium z kilkoma kwiatami eucharisa ułożono tak, aby tworzyły formę spływającą, a kryształowe kulki i srebrno-brokatowe perły zawieszone w drucianej pajęczynie pobłyskują refleksami. Znakomitym dopełnieniem jest misternie wyplecione kółko z drutu, które stanowi praktyczną i wygodną rączkę.
 Cóż, nie tylko  my zdążyliśmy zauważyć, że drut florystyczny w rękach Piotra Sekundy, nabiera szalenie efektownego charakteru.

 
 


Florysta często wykorzystuje  oryginalne, ultra nowoczesne materiały. Jednym z nich są plastikowe rurki z których uzyskuje intrygujące kuliste formy.
  Śmigłowiec udekorowany w te gigantyczne dmuchawce to wyjątkowo wyszukany pomysł na ślubną przejażdżkę.

Nasza relacja  to oczywiście tylko namiastka tego co można zobaczyć na takich pokazach. Szczerze zachęcamy do uczestnictwa, bo nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z florystami i ich pracami.
 

 
 

    Ślubna dekoracja śmigłowca Piotra Sekundy    
Dekoracja śmigłowca - Piotr Sekunda         

 

 


Tekst i zdjęcia red. Asflor
Zobacz te i inne zdjęcia w naszej galerii
www.asflor.pl     

Organizator pokazu:
  Hurtownia Kwiatów Róża w Katowicach