Małopolskie Centrum Edukacji Florystycznej            
Agnieszka Stój - bukiet na okoliczność ślubu
bukiet okolicznościowy - Agnieszka Stój                

 

   Włoski Ślub

W stylizowanych wnętrzach Hotelu FERO EXPRESS mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazie florystycznym zorganizowanym przez Małopolskie Centrum Edukacji Florystycznej w Krakowie.

Organizator Agnieszka Stój zaprosiła do współpracy na florystyczną scenię Katarzynę van Thielen i mistrza polskiej florystyki Roberta Miłkowskiego.

  Trzeci już pokaz MCEF w całości poświęcony został uroczystości ślubnej i dekoracji wnętrz.
Wiązanki ślubne, okolicznościowe bukiety i florystyczne dekoracje stołów weselnych, powstawały w niemal ekspresowym tempie.
  Większość prac utrzymana była w stylu  dekoracyjno-klasycznym,
a w śródziemnomorski nastrój "Włoskiego Ślubu"  wprowadził zebranych  włoski wokalista Dave Nilaja.

Robert Miłkowski - wiązanka ślubna     wiązanka ślubna - Robert Miłkowski      

Nieobca Robertowi Miłkowskiemu stylistyka i kultura włoska zaowocowała na pokazie nowymi technikami i drobiazgowo wypracowanymi pracami.
  Według mistrza romantyczne zestawienia kolorów, delikatne kwiaty i dodatki oraz blask zapalonych świec to podstawowe warunki na rodzinną atmosferę i uroczysty nastrój.

    dekoracja stołu weselnego - Robert Miłkowski
      dekoracja stołu - Robert Miłkowski

 


Aranżacje stołów autorstwa Kasi van Thielen  i  pana  Roberta  wraz
z bardzo istotnymi poradami, udzielanymi podczas pracy, będą dla uczestników pokazu znaczącą inspiracją.
  Ogromnych rozmiarów tort kwiatowy w otoczce z "kruszonego lodu" świetnie prezentował się w stylowym wnętrzu hotelu. Taka dekoracja weselnego stołu na pewno zachwyciłaby niejedną parę młodą.
 

 dekoracja ślubna ,tort kwiatowy'
      dekoracja - Katarzyna van Thielen
                     i Robert Miłkowski

   Florystyka ślubna to jednak nie tylko dekoracja stołu, chociaż dla uzyskania niepowtarzalnego nastroju i wyjątkowej atmosfery, stół wydaje się być najlepszym miejscem. 
  Floryści zaproponowali również  inne aranżacje weselnego wnętrza - na przykład duże rattanowe kule, ustawione na specjalnych stojakach.  Przyozdobione kolorowymi kwiatami w kontrastowych barwach - zdobić mogą zarówno wejście, schody jak i  korytarz.

    dekoracja - Agnieszka Stój
       dekoracja - Agnieszka Stój

Agnieszka Stój, występująca na pokazie w roli gospodarza i florysty prowadzącego, w swoich wiązankach ślubnych i bukietach okolicznościowych podkreślała oryginalność form, odpowiedni dobór kwiatów a także staranność i precyzję wykonania. Jej wiązanki, przypominające kwiatowe parasolki, wzbudziły wśród widzów największe zainteresowanie.

    wiązanka ślubna w kształcie kuli  - Katarzyna van Thielen    
kulista wiązanka ślubna - Katarzyna van Thielen         

 

    wiązanka ślubna - Robert Miłkowski
      wiązanka ślubna - Robert Miłkowski

Katarzyna van Thielen wykonała bardzo oryginalny "koszyczek szwedzki". Kolczasta kulka z patyczków, ozdobiona drobnymi kwiatami, oraz ciekawy, stonowany układ kolorów nadał jej wyjątkowego charakteru.
  Przy prezentacji przez modelki wiązanek i bukietów ślubnych pan Robert, szczególną uwagę zwrócił na sposób ich prawidłowego trzymania. Taką informacje zawsze warto dodać do każdego, tym bardziej oryginalnego bukietu.
 

Małopolskie Centrum Edukacji Florystycznej jako placówka szkoleniowa zadbała również o kilka najnowszych, istotnych informacji dla wszystkich wykonujących, szkolących się lub chcących podjąć pracę w zawodzie florysty. Dla rzetelności tych informacji zaproszono panią prezes Cechu Rzemiosł Różnych w Krakowie Krystynę Foltyn, która przybliżyła zgromadzonym obecne działania cechu w kształceniu i egzaminowaniu przyszłych florystów.
  W dobie niebywałego urodzaju szkół, placówek i kursów z jednej a mało znanych regulacji z drugiej strony, każda taka informacja może mieć  niemałe znaczenie.

Organizatorzy i zaproszeni floryści pokazu - Katarzyna van Thielen, Rafał Stój, Robert Miłkowski i Agnieszka Stój      
Katarzyna van Thielen | Rafał Stój | Robert Miłkowski | Agnieszka Stój      


Tekst i zdjęcia red. Asflor
Więcej zdjęć z pokazu w naszej galerii
www.asflor.pl