KWIATY DLA NIEJ


18 stycznia 2012      
 Pokaz Florystyczny w      
 Hurtowni Kwiatów Róża      

Floryści prowadzący        
 Robert Miłkowski - Poznań      
 Piotr Salachna - Szczecin      
 Edyta Zając-Chruściel - Kielce      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     aranżacja - Edyta Zając-Chruściel

 

 Kwiaty dla Niej 

...to główny motyw pokazu florystycznego zorganizowanego w katowickiej Hurtowni Kwiatów RÓŻA.

  Tematyka pokazu objęła takie kwiatowe święta jak Dzień Babci, Walentynki, Dzień Kobiet i Dzień Matki, a także najbardziej przez wszystkich oczekiwaną florystykę ślubną. 
  Dla widzów, którzy nieczęsto uczestniczą w pokazach, była to znakomita okazja otrzymania za jednym razem, jak w pigułce, wielu inspiracji i pomysłów.
  Skład zaproszonych florystów,
o jaki zadbali organizatorzy, już na wstępie, zagwarantował wyjątkową różnorodność prac, tak w stylu jak i technikach wykonania.

Robert Miłkowski    
walentynkowy bukiet - Robert Miłkowski      

 Robert Miłkowski - mistrz florystyki, w pełnym tego słowa znaczeniu, najbardziej utytułowany florysta na tej scenie. Ostatnio częściej występuje za granicą (rzadziej można go oglądać na pokazach w kraju). Mimo to, a może właśnie dlatego, wciąż w znakomitej formie, zyskuje kolejnych wielbicieli. Mocno osadzony w klasycznym stylu, potwierdził przydatność i aktualność klasyki w dzisiejszych czasach.  Przy okazji  pokazał duże możliwości artystycznej interpretacji i wiele praktycznych pomysłów na aranżacje w kwiaciarni.

    Piotr Salachna - wiązanka ślubna
      bukiet - Robert Miłkowski

  Piotr Salachna - wciąż odkrywający nowe możliwości drzemiące w nieprzebranej palecie kwiatów i roślin. Jego mocno przemyślane, wyszukane, a przede wszystkim precyzyjnie wykonane prace oraz oryginalne, nie zawsze „zielone” dodatki, często dają zaskakujące, ale i efektowne rezultaty.

        
wiązanka ślubna - Piotr Salachna         

   Duże zainteresowanie, jakie wzbudziły bukiety ślubne, wykonane przez Piotra, karze sądzić, że naśladowców na pewno będzie wielu. I oto chodzi. Oby tylko cierpliwości i precyzji im nie zabrakło - bo taka wyszukana florystyka ślubna z pewnością nie jest łatwa.

    Piotr Salachna - wiązanka ślubna
       wiązanka ślubna - Piotr Salachna

  Edyta Zając-Chruściel - jedyna kobieta, a zarazem debiutantka w tym gronie, nie ulegając scenicznej tremie, z powodzeniem dotrzymywała kroku bardziej doświadczonym kolegom.

Edyta Zając-Chruściel  - bukiet   
 bukiet dla babci - Edyta Zając-Chruściel      

  Florystka, z niemałym już doświadczeniem, od wielu lat asystowała na konkursach i pokazach innym florystom. Taka praktyka  jak widać wspaniale procentuje. Do katowickiego pokazu wniosła swoją kobiecą wrażliwość i delikatność. Gustownie zaaranżowane świece, koronkowa kryza  czy motki

    
      bukiet ślubny - Edyta Zając-Chruściel

kolorowej włóczki, to tylko niektóre z jej pomysłów.
  Porady florystki, która od ośmiu lat prowadzi własną kwiaciarnię, to również wyjątkowa okazja do zdobycia praktycznej wiedzy.
  Takich informacji nigdy nie jest za wiele. Widzowie doskonale wiedzą, jak życie bezwzględnie wszystko weryfikuje, a  w dobie kryzysu klienci bardzo roztropnie robią zakupy, także w kwiaciarni.
  Ten niewątpliwie udany debiut z pewnością utoruje Edycie drogę do innych florystycznych scen - czego serdecznie jej życzymy.

Jak widać na zdjęciu obok - nawet mistrza holenderskiej florystyki szczerze zainteresowała praca debiutującej Edyty.

 

 

Więcej zdjęć z pokazu wkrótce  w naszej
galerii - Asflor

Jan Aartsen - Holandia, honorowy gość pokazu
Jan Aartsen - Holandia

Tekst i zdjęcia red. Asflor

przejdź do strony głównej: www.asflor.pl