Wśród Nocnej Ciszy – W wigilijnym kręgu Od 4 do 18 grudnia 2011 roku, w godzinach 10.00 - 16.00.
w Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie odbywa się ósma edycja bożonarodzeniowej wystawy z cyklu „Wśród Nocnej Ciszy”. Organizatorami wystawy są: Muzeum Pałac w Wilanowie, Stowarzyszenie Akademia Wilanowska oraz Sigma International.  Podczas tegorocznej wystawy można podziwiać liczne dekoracje świąteczne wykonane z kwiatów, owoców, papieru czy innych naturalnych elementów, które można znaleźć podczas spaceru po lesie. Miłośnikom oryginalnych pomysłów z pewnością przypadną do gustu oryginalne choinki, które mogą zastąpić tradycyjne drzewka. Wśród kompozycji pojawiły się aranżacje okien, drzwi, parapetów i mebli. W pracach użyto poinsecje i hiacynty, okrzyknięte roślinami grudnia.

 Tegoroczna ekspozycja została przygotowana m.in. przez uczniów Podyplomowych Studiów Florystyka - Sztuka Układania Kwiatów oraz Szkoły Florystycznej Małgorzaty Niskiej, Pracownię Wrzosowisko, Kwiatową Manufakturę, Studio Bukieciarskie, Ogrody Królewskie, Galerię Primrose, Stars for Europe oraz Biuro Kwiatowe Holandia. Autorką nietypowych choinek, budzących zachwyt wśród zwiedzających jest Mariola Miklaszewska, właścicielka Akademii.

Komisarzem wystawy jest Pani Urszula Zbierzchowska
 

 W ramach wystawy w dniu 8 grudnia 2011, w godzinach 10:00 – 17:30 odbyły się warsztaty z rysunku secesyjnego. W dniach 17-18 grudnia 2011 po wcześniejszej rezerwacji miejsc będzie można wziąć udział w warsztatach rodzinnych zatytułowanych „Przedświąteczny weekend w Wilanowie" (rezerwacja@wilanow-palac.pl). Zajęcia odbędą się o godz. 10.30 i 13.30. W dniu 17 grudnia o godz. 16:30 odbędzie się również uroczysty koncert Harmonium Duo „Akordeon pod choinkę”.
 Wystawa jest źródłem inspiracji dla osób, które lubią dekorować własne mieszkania w okresie świąt.

Patronat medialny nad wystawą objęli: Radio dla Ciebie, kwartalnik Bukiety, portale branżowe: asflor.pl, forumkwiatowe.pl, e-florystyka.pl, dlaflorystow.pl oraz miesięcznik Weranda i portal extraprodukt.pl.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.


   Tekst i zdjęcia: Sigma International (Poland) Ltd Sp. z o.o.

przejdź do strony głównej: www.asflor.pl