Świąteczne pomysły
    

 Jan Aartsen - Holandia      

 

Floryści na Boże Narodzenie  
 

Pokaz florystyczny w Hurtowni Kwiatów Róża w Katowicach mocno przybliżył nas do świątecznej, bożonarodzeniowej atmosfery.
Znani i lubiani floryści z Polski - Zygmunt Sieradzan i Piotr Sekunda pokazali wiele nowoczesnych pomysłów, zarówno pod względem formy, wykorzystanych materiałów jak i połączenia kolorów. Gościem z zagranicy był holenderski florysta - Jan Aartsen, który zaprezentował swoje umiejętności, tworząc aranżacje w typowo holenderskim stylu - dużo różnorodnego materiału roślinnego w tradycyjnej konwencji kolorystycznej.

 Zygmunt Sieradzan
 

  

   

            Jan Aartsen - Holandia

   Biało-zielone aranżacje zawsze wyglądają "czysto" i elegancko. Floryści przedstawili kilka propozycji, utrzymanych w tej zimowej kolorystyce, które świetnie komponować się będą z białym obrusem na świątecznym stole.

             

  Piotr Sekunda - Warszawa                 

Wszystkie naczynia i akcesoria używane na pokazie przez florystów, wykorzystane zostały z bogatej oferty dodatków florystycznych Hurtowni Kwiatów Róża - organizatora i gospodarza pokazu.


Piotr Sekunda - Warszawa

Gotowa  choinka z kolorowych bombek (do kupienia w hurtowni) jest dobrym przykładem na to, jak w rękach kreatywnego florysty,  standardowe dekoracje, nabierają    niespodziewanie nowoczesnego wyrazu.

Piotr Sekunda wykonał również kameliową  wiązankę ślubną - bardzo ciekawą i nowatorską techniką. Płatki róży przyklejane do kulki z gąbki florystycznej, nadały wiązance regularny, okrągły kształt. Całość zamknięta została w precyzyjnie wyplecionej rączce w formie berła, stanowiąc biżuteryjne wykończenie wiązanki - iście królewski dodatek do ślubu.

    Piotr Sekunda
Piotr Sekunda  - Warszawa                                   

Jan Aartsen przywiózł ze sobą bardzo wiele ciekawych roślin, które nieczęsto można spotkać na naszych rodzimych giełdach kwiatowych. W jednej z kompozycji wykorzystał na przykład grzyby pochodzące z Chin.

 

 

 W naszej galerii zobaczysz więcej  zdjęć z bożonarodzeniowego pokazu.

         
Jan Aartsen - Holandia

Tekst i zdjęcia red. Asflor

przejdź do strony głównej: www.asflor.pl