Wiosenna     
  Gala Florystyczna     

   

Evelin Gerull
  Magdalena Kaczmarek-Sidor

Kolejna, udana gala florystyczna na Wielkopolskiej Gildii Rolno-Ogrodniczej
w Poznaniu.
  Świąteczno-ślubna tematyka pokazu zainteresowała całkiem spore grono florystycznej branży. Miła atmosfera, profesjonalne podejście organizacyjne i mistrzowskie wykonanie to właśnie to, czego oczekują kwiaciarnie, szykujące się do kolejnego sezonu. Impreza z pewnością przyniosła uczestnikom wiele nowych pomysłów i inspiracji, a dla uważnych uczestników nie zabrakło również warsztatowych wskazówek i nowinek technicznych.
 
 
 

Evelin Gerull - reprezentująca firmę Smithers-Oasis - to znana już w Polsce florystka z Niemiec. Jej dotychczasowe doświadczenie zawodowe, zwłaszcza jako nauczyciel florystyki, znakomicie ułatwiało kontakt z uczestnikami pokazu.
 
           Evelin Gerull - gala florystyczna - Poznań 2011

Podczas pokazu w Poznaniu Evelin Gerull oprócz dużych i efektownych form florystycznych przygotowała również małe, czasem zabawne dekoracje stołu świątecznego. Co ważne, wiele z nich to pomysłowe, ale i tanie propozycje świątecznych dekoracji. 
 
  W drugiej części pokazu dominowała już, najbardziej oczekiwana przez zebranych, florystyka ślubna. I tu też duża różnorodność propozycji na ślubny kobierzec. Wśród dekoracji aut i wiązanek ślubnych  były i takie, które wykorzystywały najnowsze produkty firmy Oasis, np.
 
 
florystyczne mikrofony "Lady Plus" umożliwiające kwiatom stały kontakt z wodą.
 W tym sezonie firma Smithers-Oasis przygotowała więcej produktowych nowinek, ale o tym napiszemy w oddzielnym artykule.

 

 

Magdalena Kaczmarek-Sidor i Monika Szalast (tym razem w roli asystentki) to znany i lubiany mistrzowski duet. Ich obecność na pokazie zawsze gwarantuje nietuzinkowe, romantyczne i wyjątkowe florystyczne doznania estetyczne.
 
  
  Znakomita technika, precyzja i nowe rozwiązania wzbudzają w widzach szczere zainteresowanie i poszerzają grono potencjalnych naśladowców.
 
 
Prawdziwym hitem pokazu była jednak seria kwiatowych torebek. To chyba ulubiona forma florystyczna pani Magdaleny. Różnorodne materiały, kształty oraz style użyte do ich tworzenia potwierdzają tylko ogromne możliwości tkwiące w takim rodzaju wiązanki. Według rad florystki, te oryginalne formy oprócz niewątpliwych wartości estetycznych, posiadają również inne zalety.
               
  Co prawda, przygotowanie takich nierzadko skomplikowanych konstrukcji jest bardzo pracochłonne, to jednak ich największą zaletą jest to, że można je przygotować dużo wcześniej, a żywy materiał roślinny dodać dopiero w ostatniej chwili przed odbiorem. W ten sposób można wykonać wiele podobnych prac w stosunkowo krótkim czasie.
 
 
 
                 * * *
 
Magdalena Kaczmarek-Sidor to absolwentka Szkoły Florystycznej Małgorzaty Niskiej. W 2001 roku zdobyła tytuł wicemistrzowski na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski,  obecnie jest członkiem znanej grupy florystycznej Floral Collective

Tekst i zdjęcia: Portal Asflor

Organizatorzy:
Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodnicza w Poznaniu i Smithers-Oasis

Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodnicza w Poznaniu          Smithers-Oasis

Przejdź na stronę główną: www.asflor.pl