Sekunda & Sieradzan
FLORAL FASHION SHOW
15 listopada
Oranżeria Pałacu w Wilanowie  Niedoceniana dotąd sztuka, nareszcie rozbłysła w świetle reflektorów. Nowoczesne bukiety, biżuteria kwiatowa i roślinne aranżacje zostały zaprezentowane na tle strojów znanych marek w świecie mody: Benetton, Sisley oraz kolekcji Violi Śpiechowicz. Rozmach, odwaga, świeże i nowatorskie spojrzenie oraz zaskakujące pomysły, z jednoczesnym wyczuciem stylu i smaku  to atuty rodzącej się nowej jakości w polskiej florystyce. Piotr Sekunda i Zygmunt Sieradzan promując swoją markę Green Floral Design zaprosili do współpracy najlepszych.
  Zderzenie ze sobą trzech wymiarów piękna - urody, mody i kwiatów musiało dać ekscytującą mieszankę. Na wybiegu, oprócz modelek i modeli z Agencji OM Model Menagement pokazali się również goście specjalni - znane twarze telewizyjne: Dorota Gardias, Maria Niklińska, Aleksandra Szwed, Dominika Figurska, Marta Wardyńska, Tomasz Barański, Rafał Cieszyński, Marcin Kwaśny oraz Nick Sinckler.
   Prowadzącą pokaz była znana polska aktorka - Tamara Arciuch. Organizatorzy tej wyjątkowej imprezy to: Green Floral Design, Akademia Wilanowska, Muzeum Pałac w Wilanowie oraz  Biuro Kwiatowe Holandia, które dodatkowo było głównym sponsorem kwiatów i koordynatorem całego przedsięwzięcia.Dorota Gardias prezentuje obfitą kiść świeżych storczyków. Spływająca trawa, zakończona drobnymi kwiatami neriny, idealnie podkreśla drobne pliski i lekko falujące brzegi na sukience.

Bukiet prezentowany przez Tomasza Barańskiego, bardzo spodobał się publiczności. Niecodzienna kolorystyka, wesoły i zwiewny jego charakter wywołał, wśród zaproszonych gości, gromkie brawa. A może było to na widok przystojnego tancerza?

 

Misternie wykonana ażurowa parasolka, została ozdobiona kwiatami białego storczyka. Brzeg wykończono połyskującymi frędzelkami, które imitują spływające kropelki deszczu. Utrzymana w czarno-białej kolorystyce świetnie komponuje się ze strojem modelki.

   Dominika Figurska prezentowała zarówno stroje jak i piękne bukiety z dużą swobodą i dyskretną nonszalancją. Na zdjęciu z bukietem w kształcie berła. Biały kwiat królewskiej protei znakomicie nawiązuje do wełnianej czapeczki pani Dominiki.

 


  Mistrzowie florystyki - Zygmunt Sieradzan i Piotr Sekunda dziękują zaproszonym gościom i licznie zgromadzonej publiczności.
  Aleksandra Szwed w finałowej sukni, wykonanej  z 250 kwiatów storczyka i gorsetu z plumozusu.

 


więcej zdjęć w galerii Asflor

tekst i zdjęcia: Portal Asflor

  ORGANIZATORZY / PARTNERZY

przejdź do strony głównej: www.asflor.pl