SGGW

     PODYPLOMOWE STUDIA
FLORYSTYKA - SZTUKA UKŁADANIA KWIATÓW

W dniu 3 września 2010 roku w Oranżerii Pałacu w Wilanowie odbędzie się egzamin Podyplomowych Studiów Florystyka - Sztuka Układania Kwiatów działających na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie.

  Do egzaminu przystąpi 30 uczestników. Mają oni do wykonania cztery kompozycje:
   1. Pierwszą jest duża forma florystyczna pt. "Taniec z kwiatami".
       Czas na jej zaaranżowanie wynosi 180 minut.
   2. Drugą jest dekoracja stołu, którą należy wykonać w czasie 90 minut,
   3. Trzecią – wiązanka ślubna (90 minut),
   4. Czwartą - bukiet wiązany w ręku (30 minut).

Z tematami prac uczestnicy zapoznali się wcześniej, w związku z czym mogą przygotować odpowiednie konstrukcje i materiały.

Prace oceniać będzie jury w składzie:
         Karolina Ładyżyńska
         Robert Miłkowski.

  W kolejnych dniach (4-5 września) prace wystawione będą dla publiczności. Będzie można je oglądać w Oranżerii Pałacu w Wilanowie w godz. 10-18. W tym samym czasie podziwiać będzie można także kompozycje kwiatowe w Sali Białej Pałacu w Wilanowie. Gościem honorowym wystawy będzie Pani Beata Tyszkiewicz.
Serdecznie zapraszamy.

  Podyplomowe Studia Florystyka - Sztuka Układania Kwiatów działają od 2003 roku na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie. Kierowane są przez dr Ewę Skutnik, przy współpracy z dr Julitą Rabizą-Świder. Studia kierowane są do absolwentów Uczelni Wyższych. Zajęcia dydaktyczne prowadzone przez dwa semestry, obejmują 240 godzin, w tym 140 godzin zajęć praktycznych i 100 godzin zajęć teoretycznych. Odbywają się w systemie wieczorowym - 10 zjazdów
3-dniowych (piątek - niedziela) po 24 godziny. Na zajęciach teoretycznych omawiane są zasady kompozycji i dekoracji wnętrz, fizjologiczne podstawy kwitnienia i starzenia się kwiatów, rośliny stosowane we florystyce oraz rachunkowość i prowadzenie firm. Część praktyczna obejmuje wszystkie zagadnienia związane z projektowaniem i tworzeniem kompozycji roślinnych, od bukietów okolicznościowych poprzez duże formy, wiązanki ślubne do kompozycji w naczyniu. Wykonywane są także aranżacje świąteczne, żałobne i z wykorzystaniem roślin doniczkowych.


źródło: Ewa Skutnik
           SGGW Podyplomowe Studia Florystyka - Sztuka Układania Kwiatów

przejdź do strony głównej: www.asflor.pl