XVIII  Międzynarodowa Wystawa  „Zieleń to życie”


Symfonia kolorów ” tak brzmiało hasło tegorocznej Wystawy „Zieleń to życie”, która odbyła się w dniach  27 do 29 sierpnia w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

Warszawskie targi na stałe wpisały się w kalendarium europejskich wydarzeń, od kilkunastu lat przyciągając zwiedzających z całej Europy. Wystawa „Zieleń to życie” skierowana jest do projektantów, wykonawców usług ogrodniczych, handlowców, właścicieli centrów ogrodniczych i hurtowni, producentów - szkółkarzy, ogrodników i dostawców środków produkcji.

 

 Organizatorzy: Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni gościli w tym roku około 300 wystawców, w tym 167 producentów roślin z Polski i zagranicy. Oprócz wystawców z Polski Wystawę odwiedzili reprezentanci z Austrii, Belgii, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Republiki Czeskiej, Węgier i Włoch.

  W piątek o godzinie 12:00 wystawę rozpoczął pokaz florystyczny – Symfonia kolorów w wykonaniu dr Ewy Skutnik i dr Julity Rabiza-Świder z Katedry Roślin Ozdobnych SGGW w Warszawie. Pierwszy dzień zakończył pokaz kształtowania bonsai przygotowany przez przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuki Bonsai Tanuki. Następny dzień wystawy obfitował w prezentacje i wykłady: Żyjmy zdrowo i zielono - akcja „Zielono wkoło”, Jak dobrze zrobić zakupy w Centrum Ogrodniczym oraz TARAS: zieleń w salonie - salon w zieleni. Ostatniego dnia uczestnicy mogli posłuchać wystąpień: Oczko wodne w ogrodzie, Niezawodne rozwiązania, ciekawe pomysły, nowoczesny sprzęt oraz Przycinanie i formowanie roślin ogrodowych.

O renomie targów świadczy ogromne zainteresowanie publiczności nie tylko z Polski, która od wielu lat odwiedza Wystawę aby obejrzeć innowacyjne przykłady aranżacji ogrodów, zobaczyć inspirujące dekoracje i zapoznać się z nowościami. To doskonała okazja uzyskać informacje od ekspertów, którzy o ogrodach wiedzą prawie wszystko oraz poznać oferty wystawców z wielu części Europy – mówi Katarzyna Zielińska przedstawiciel Marma Polskie Folie, jednego z uczestników Wystawy.

Zarząd Związku Szkółkarzy Polskich przyznał Honorowy Laur dla Anny Słomczyńskiej za nieustanne budzenie i rozwijanie pasji ogrodniczej w społeczeństwie. Pani Anna jest obecnie m.in. producentką, znanego i  lubianego przez wszystkich, programu telewizyjnego "Maja w ogrodzie".

  Patronat honorowy nad Wystawą "Zieleń to życie” pełni: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Marek Sawicki, Prezydent m. st. Warszawy - Hanna Gronkiewicz–Waltz, Rektor SGGW – prof. dr hab. Alojzy Szymański.


zdjęcia: Beata Szymańska
źródło : Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o.

przejdź do strony głównej:www.asflor.pl