Kwiaty dla Babci
      i Dziadka


  Wyjątkowe dni w roku:
  Dzień Babci - 21 Stycznia
  Dzień Dziadka - 22 stycznia

Ludzie często zapominają
o szczególnej roli jaką
babcie i dziadkowie pełnią
w ich życiu.
W dniu ich święta nie
zawsze potrafią okazać
należyty im szacunek
i ciepłe uczucia.
Nie zdają sobie sprawy,
że świat dzięki nim
staje się lepszy,
bezpieczniejszy,
a zdobywanie wiedzy
o wiele prostsze.


 Pragnąc uwrażliwić społeczeństwo i wychowywać dzieci i młodzież w szacunku dla wartości rodzinnych oraz zwrócić uwagę na ogromną rolę dziadków w życiu człowieka, Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole (organizacja pożytku publicznego), Biuro Kwiatowe Holandia oraz Fundacja na Rzecz Rozwoju Inicjatyw Społecznych „Perspektywy” postanowiły nadać znaczenie Dniom Babci i Dziadka.

 Postanowiono rozpisać drugą edycję
Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kwiaty dla Babci i Dziadka” dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz Konkursu Florystycznego, ogłoszonego na łamach kwartalnika o sztuce układania kwiatów - „Bukiety".

 Celem konkursu plastycznego było wychowanie dzieci i młodzieży w szacunku dla wartości rodzinnych, zwrócenie uwagi na ogromną rolę babć i dziadków w życiu człowieka. Organizatorom zależało również na uwrażliwieniu młodych ludzi na piękno i bogactwo kwiatów, kształtowaniu w nich poczucia estetyki, kreatywności oraz umiejętności wyrażania pozytywnych emocji poprzez kwiaty, którymi najłatwiej można podziękować dziadkom za ich dobroduszność. Zadanie florystów polegało na stworzeniu oryginalnej kompozycji kwiatowej z myślą o babciach.

 Nagrody laureatom obu konkursów zostały wręczone podczas uroczystej Gali „Kwiaty dla Babci i Dziadka” w dniu 19 stycznia 2009 roku.

Imprezę prowadzili: Elżbieta Jędrzejewska oraz Conrado Moreno.

W rodzinną, miłą atmosferę wprowadziła gości Pani Anna Seniuk, pełniąca rolę honorowej babci, która urzekła wszystkich interpretacją wiersza „Żuraw i Czapla” oraz piosenką, którą specjalnie na tę uroczystość napisał Pan Janusz Tylman, honorowy dziadek.
 Imprezę uświetniła swoją obecnością Pani Teresa Lipowska, która pełniła rolę honorowej babci podczas ubiegłorocznej uroczystości. Wydarzenie miało stać się symbolem docenienia przez wnuki roli babci i dziadka i sprawić, by ich święta zapadły wszystkim w pamięci.

Zwycięzcy konkursu plastycznego wzięli udział w specjalnych warsztatach florystycznych, na których pod okiem znakomitych florystek Magdaleny Biruli-Białynickiej oraz Karoliny Ładyżyńskiej, przeobrazili swoją pracę plastyczną, w bukiet z żywych kwiatów.

Patronat honorowy nad konkursem i Galą objęła Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. Udziałem w imprezie zaszczycił wszystkich Pan Włodzimierz Paszyński, Wiceprezydent Miasta Stołecznego Warszawy.
 

 


zdjęcia: Portal Asflor
tekst: na podstawie informacji prasowej Biura Kwiatowego Holandia

 

 

 

***

Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole jest organizacją pożytku publicznego( Nr KRS 0000103990), działającą na rzecz oświaty i kultury polskiej. Działalność opiera na pracy szerokiego grona przyjaciół i wolontariuszy oraz na wsparciu finansowym osób fizycznych. Swoją działalność prowadzi od 25 lat. Działania są wspierane przez Regionalne Stowarzyszenia Pomocy Szkole. W ramach Stowarzyszenia działa Klub Przodujących Szkół, do którego należy 195 szkół z terenu całej Polski, wyróżniających się w pracy dydaktycznej i wychowawczej w swoich regionach i spełniające określone regulaminem wymagania.

Najważniejsze programy cykliczne realizowane przez Stowarzyszenie to: Ogólnopolskie i Regionalne Sesje Pedagogiczne dla nauczycieli szkół klubowych, Książka dla bibliotek szkolnych, Letnia szkoła edukacji europejskiej, w tym edukacji językowej dla gimnazjów i szkół średnich, Tradycje i obrzędy polskie oraz Rozwój i promocja uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży, na który składają się: konkursy plastyczne, plener plastyczny, warsztaty artystyczne, gala laureatów, wystawy prac.

Przejdż na stronę główną:www.asflor.pl